105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

31-07-2017 | 11:07

Konkurs

Do wygrania 5 kompletów unikatowej ceramiki artystycznej.


Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego "Ceramika Artystyczna" jest zakładem najpełniej nawiązującym do najlepszych tradycji rzemiosła artystycznego regionu. Wytwarzane tutaj naczynia dekorowane są ręcznie tradycyjną metodą stempelkową. Różnorodny asortyment form sprawia, iż naczynia kamionkowe doskonale komponują się w różnych rodzajach wnętrz. Kamionka bolesławiecka jest żaroodporna, kwasoodporna i nieprzeciekliwa.
Walory artystyczne wyrobów idą w parze ze znakomitą jakością tych naczyń, co zaowocowało przyznaniem Spółdzielni Ceramika Artystyczna wielu prestiżowych nagród, medali i wyróżnień na międzynarodowych i krajowych konkursach.

KONKURS TRWA OD 31.07 DO 04.08.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać SMS na numer 72601 o treści:
"freetime" + swoje imię, nazwę miejscowości, w której mieszkasz i interesującą odpowiedź na pytanie " Jak można użytkować wyroby Ceramiki Artystycznej z Bolesławca"

Treść takiego SMSa (zgłoszenia) nie powinna przekroczyć 160 znaków włącznie ze spacjami
(1 wiadomość SMS).

Kosz SMSa 2.46zł z VAT. Więcej w regulaminie.

Wszystkie formy ceramiczne zestawów, które możecie wygrać w konkursie Muzycznego Radia i Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego CERAMIKA ARTYSTYCZNA z Bolesławca, zaprojektowane zostały przez kierownika artystycznego Pana Mariusza Ochockiego, natomiast dekorację poszczególnych zestawów zaprojektowali i wykonali Projektanci Dekoracji.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi poniżej.

MARIA STARZYK Projektantka Dekoracji
"Moje pierwsze autorskie wzory to często przypadkowe łączenie elementów geometrycznych i kwiatowych. Z czasem, wraz z rosnącym doświadczeniem wzory nabrały cech wypracowanej stylizacji, tworząc w ten sposób jedną całość. Głównym pojawiającym się najczęściej w mojej działalności jest szlaczek kwiatowy. Kolorów dostarcza mi wyobraźnia, a reszty dopełnia inspiracja pięknem przyrody."
IRENA MĄCZKA Projektantka Dekoracji
"Jestem autorką wielu zdobin unikatowych i tradycyjnych, jednak moja praca to ciągłe poszukiwanie nowych, coraz lepszych i bardziej pomysłowych wzorów oraz doskonalenie starych pomysłów. Motywy dekoracyjne składają się najczęściej z elementów, do których inspirację czerpię z otoczenia. Oczywiście główny motyw stanowią stylizowane kwiaty, układane w wianki oraz girlandy. Praca daje mi bardzo wiele satysfakcji i zadowolenia, a świadomość iż wyroby produkowane w Bolesławcu sprzedawane są na całym świecie dodaje mi jeszcze ochoty do dalszego zmagania się z ceramicznym rzemiosłem"
JACEK CHYŁA Projektant Dekoracji
"Możliwości jest wiele. Są właściwie nieograniczone- tkwią w nas i na zewnątrz"
MARIA IWICKA Projektantka Dekoracji
"Wychowałam się w umiłowaniu literatury i historii sztuki polskiej. W takiej atmosferze rozwija się wrażliwość na piękno i ciekawość świata. Bliski mi jest zarówno kierunek impresjonizmu z jego ulotnością wrażeń, jak i niepokój i asymetria secesji(?) Inspiracją jest dla mnie możliwość operowania kolorem i bogactwem technik zdobniczych, aby przedmioty codziennego użytku, jakimi są naczynia ceramiczne ozdobić pięknymi i niepowtarzalnymi motywami odwołującymi się do tradycji jak i oryginalnych pomysłów autorów"
TERESA LIANA Projektantka Dekoracji
"Proces tworzenia zdobin zaczynam od misternego rysowania i wycinania stempelków. Połączenie techniki dekorowania stempelkami i malowania pędzlem z zastosowaniem szerokiej gamy farb pozwala na stworzenie niezwykle ciekawych zdobin i nadania naczyniom użytkowym walorów dekoracyjnych. Najchętniej sięgam do motywów roślinnych "

W dniach 16-20.08.2017 w godzinach 11.00- 18.00 w Magicznym Ogrodzie Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Ceramika Artystyczna, podczas Święta Ceramiki, można będzie m.in. obejrzeć na żywo pokazy zdobienia wyrobów ceramicznych i spotkać się z Projektantami Dekoracji.

Aby przeczytać regulamin kliknij na "Zobacz także".