105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 marca 2023 - niedziela Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 marca 2023 - niedziela Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 marca 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1534847902

2 lata, kilkadziesiąt wypadków. Chcą wyciąć rosnące przy drodze drzewa


Górka Wałbrzyska to krótki, wyjątkowo malowniczy fragment drogi wojewódzkiej 375 pomiędzy Starymi Bogaczowicami, a Strugą w Powiecie Wałbrzyskim. To również jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinków w regionie. W ciągu ostatnich dwóch lat doszło tam do kilkudziesięciu zdarzeń drogowych, w tym kilku śmiertelnych.

Kierowcy i część mieszkańców winą za tak dużą ilość wypadków obarcza rosnące wzdłuż drogi drzewa, które w przypadku zagrożenia nie dają kierowcom szans na ucieczkę w pola. Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech od lat zabiega o ich wycinkę:

Mieszkańcy gminy nie mają jednoznacznej opinii w kwestii wycinki drzew:

Wałbrzyska policja dodaje: żeby jeździć bezpiecznie, wystarczy zdjąć nogę z gazu:

Czy koniecznie trzeba wycinać wszystkie drzewa, bezpowrotnie niszcząc jeden z najbardziej malowniczych odcinków dróg w regionie? Zdaniem wójta nawet ich przerzedzenie poprawi bezpieczeństwo jazdy:

Zdjęcia


bezpieczeństwo wałbrzych drogi