105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

07-06-2018 | 12:06

Lada dzień ruszy remont zabytkowego Rynku w Bolkowie

Jeden z najlepiej zachowanych na Dolnym Śląsku tego typu układów architektonicznych - zostanie gruntownie odnowiony.


Całkowita wartość projektu to 9,5 mln zł, z czego ponad 8,2 mln pochodzi ze środków RPO Województwa Dolnośląskiego. Remont potrwa do końca listopada 2019 r. To historyczna chwila dla naszego miasta - mówi burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński.

W ramach przebudowy Rynku przeprowadzone zostaną następujące prace :
1. Wymiana nawierzchni płyty Rynku oraz zastosowanie nowej kostki granitowej, wymiana nawierzchni chodników, placów, jezdni oraz miejsc postojowych. Zmniejszona zostanie ilość miejsc parkingowych w centrum.
2. Renowacja, wymiana oraz wprowadzenie nowych elementów małej architektury.
3. Uporządkowanie zieleni, zarówno wysokiej jak i niskiej. Aby poprawić estetykę zredukowana będzie ilość drzewostanu oraz nasadzone nowe drzewa i krzewy.
4. Przebudowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej w rejonie ulic: Rynek, Jaworska, Farbiarska, Rycerska.
5. Montaż nowych słupów oświetleniowych z oprawami LED. Wykonanie podświetlenia studni i fontanny.
6. Wprowadzenie monitoringu miejskiego.
Dzięki realizacji zadania inwestycyjnego zrewitalizowany obszar zyska nowe funkcje społeczne, gospodarcze i rekreacyjne, poprawiona zostanie również jego funkcjonalność.

 


projekt przebudowa rynek