105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-06-2018 | 09:06

Sąd kontra prokuratura. Kontrowersje wokół sprawy Tomasza L.

Tomasz L. pozostanie na wolności. Kierowca Volksvagena, zdaniem prokuratury, umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego doprowadzając do śmiertelnego wypadku.


Jak się okazało Tomasz L rok temu spowodował inny śmiertelny wypadek. W Jeleniej Górze potrącił kobietę na pasach. Mówi prokurator Tomasz Czułowski.

Tyle prokuratura . Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze sędzia Tomasz Skowron zapowiedział komentarz do sprawy dzisiaj. Dodajmy że to kolejne w ostatnim czasie odrzucenie wniosku prokuratury o areszt. Pod koniec maja policja z Leśnej w powiecie lubańskim namierzyła grupę chuliganów, niszczących samochody. - Dwie osoby zostały zatrzymane. Koledzy próbowali ich odbić. Oblali drzwi komisariatu w Lesnej benzyną i podpalili. Na szczęście nikomu nic sie nie stało. Po próbie podpalenia zatrzymano kolejne osoby. Prokuratura chciała, by jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Sąd Rejonowy w Lubaniu wniosek odrzucił. Prokuratura juz złożyła zażalenie. Kolejne wpłynęło do sadu w JG wczoraj w sparwie Tomasza L i wspomnianego wypadku w Karpaczu. Obie sprawy monitorujemy
Zdarzenie miało miejsce w Karpaczu, w wyniku zdarzenia zginął kierujący skuterem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Stanowisko sądu w sprawie  Tomasza L. który usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Karpaczu. Mężczyzna rok temu potrącił na pasach kobietę i w maju został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Mimo to, sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o jego aresztowaniu.
Jak tłumaczy sędzia Tomasz Skowron, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, sąd odstąpił od kary aresztu, bo na chwile obecną brak jest dużego prawdopodobieństwa, że Tomasz L dopuścił się zarzucanego mu czynu. Wyrok w sprawie potrącenia na pasach kobiety jest nieprawomocny i nie ma wpływu na podjętą przez sąd decyzje.
Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze złożyła zażalenie na decyzję sądu.