18 kwietnia 2019 - czwartek | Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

18 kwietnia 2019 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

24-06-2018 | 18:06

Polka wicemistrzynią Świata w Długodystansowych Biegach Górskich!

Krew pot i łzy! To były kapitalne zawody 5. edycji 3xŚnieżka raz Mont Blanc!

To były kapitalne zawody. Mimo że 5 edycja 3xŚnieżka raz Mont Blanc obywała się częściowo w deszczu a na szczycie Śnieżki odczuwalna temperatura wynosiła - 8st. C to hart ducha i wytrenowanie organizmu pokonały te trudności. Tegoroczny bieg był wyjątkowy ponieważ dystans średni na 36 km czyli dwukrotny wbieg na najwyższy szczyt Karkonoszy, był Mistrzostwami Świata w Długodystansowych Biegach Górskich. W tej rywalizacji wzięło udział ponad 130 zawodników i zawodniczek z 21 krajów świata. Rewelacyjnie pobiegła Dominika Stelmach która została wicemistrzynią świata tracą niecałe pół minuty do zwycięskiej Brytyjki Charlotte Morgan. Złoto wśród panów wywalczył Włoch Alessandro Rambaldini z czasem 2.39.14. Rewelacyjnie pobiegli Czesi - wygrywając klasyfikację drużynową. Aż 3 z nich uplasowało się w pierwszej siódemce. Tytuł w-ce mistrza wywalczył weteran biegów górskich Robert Krupićka. Najlepszy z Polaków Bartek Przedwojewski był 11.

Warto dodać, że na trzech dystansach nie klasyfikowanych do Mistrzostw Świata a więc 1,2 i 3 razy Śnieżka wzięło udział 1000 zawodników i zawodniczek.