105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1529998269

Kolejny odcinek S3 otwarty

24-kilometrowy odcinek S3 od węzła Legnica Południe do węzła Lubin Południe został wczoraj otwarty na Dolnym Śląsku.


Kierowcy otrzymali do dyspozycji drogę o wysokim standardzie, z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasem awaryjnym. Obecne otwarcie oznacza także udostępnienie 4 ważnych węzłów drogowych o komfortowym połączeniu z istotnymi drogami regionu. - To nie jedyny odcinek, który w tym roku zostanie otwarty mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.


Następne odcinki S3 na Dolnym Śląsku już wkrótce
W kolejnych etapach udostępniany będzie odcinek S3 od węzła Lubin Południe
do węzła Kaźmierzów. Obecnie wykonawca tego zadania - konsorcjum firm Salini - Pribex, prowadzi intensywne prace budowalne na całym zadaniu. Jednak główne siły skoncentrował na robotach przy węźle Lubin Północ, w celu jak najszybszego przejęcia ruchu od strony węzła Lubin Południe. Szybsze udostępnienie samego węzła, ma pozwolić na przekazanie do ruchu kolejnego, już zrealizowanego fragmentu trasy w pełni omijający Lubin.
Wartość całego projektu wynosi 1 887 197 811,83 zł, z czego 992 038 685,21 zł dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej.
Kontynuacja trasy S3 w woj. lubuskim
W budowie są jeszcze dwa odcinki drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Gaworzyce
i Gaworzyce - Kaźmierzów o łącznej długości ponad 33 km. Są one realizowane na zlecenie zielonogórskiego oddziału GDDKiA przez firmy Dragados oraz konsorcjum Mirbud - PBDIM Erbedim SP i planowane jest ich udostępnienie jeszcze przed końcem roku.
S3 na południe od A4
Kolejne, budowane obecnie fragmenty trasy S3 prowadzące od autostrady A4, ale w kierunku granicy z Czechami, do Bolkowa również mają zostać udostępnione kierowcom jeszcze z końcem roku. Są to odcinki od węzła Legnica Południe (bez węzła) do węzła Bolków (z węzłem). Inwestycja podzielona jest na dwa zadania realizowane przez Konsorcjum Eurovia - Warbud oraz Mota - Engil. Stan zaawansowania rzeczowego inwestycji jest na poziomie ok. 80%. Koszt całego projektu wynosi ok. 900 mln zł.
Dalszy fragment trasy S3 od Bolkowa do granicy państwa, również podzielony na dwa zadania, jest obecnie na etapie prac komisji przetargowej. Jeszcze w tym roku planowane jest podpisanie umów z wykonawcami robót. To miałoby pozwolić na udostępnienie kierowcom tego odcinka w 2023 roku.

droga otwarcie trasa S3