105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2023 - wtorek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 maja 2023 - wtorek Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 maja 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1531730657

Pożar w Uzdrowisku. Spłonął dach Szpitala Kardiologicznego w Jedlinie-Zdroju [ZDJĘCIA]

21 jednostek straży pożarnej gasiło pożar dachu, jaki wybuchł w należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, budynku w centrum Jedliny-Zdroju.


21 jednostek straży pożarnej gasiło pożar dachu, jaki wybuchł w należącym do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, niezamieszkałym budynku w centrum Jedliny-Zdroju. Około północy, z nieznanych dotąd przyczyn ogień pojawił się na ostatniej kondygnacji kamienicy. 

 
 
Według relacji świadków obecnych na miejscu ogień błyskawicznie zajął cały dach i rozprzestrzenił się na przylegający doń budynek uzdrowiskowego Szpitala Rehabilitacji Kardiologicznej, z którego strażacy ewakuowali 21 osób: 
 
 
Uszkodzony budynek od kilku miesięcy stał pusty. Po generalnym remoncie miał służyć gościom uzdrowiska. Szpital Kadio
 
 
Budynek był ubezpieczony. Według pierwszych szacunków jego odbudowa może potrwać nawet kilka miesięcy. Na chwilę obecną nie wiadomo co się stanie z kuracjuszami przebywającymi na leczeniu w spalonym szpitalu kardiologicznym. 
 
To już drugi w ciągu kilku miesięcy pożar obiektów uzdrowiska Szczawno-Jedlina. W marcu bieżącego roku doszczętnie spłonął dach w wyznaczonym do remontu Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie Zdroju.   

uzdrowisko pożar straż pożarna jedlina-zdrój