105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 maja 2022 - piątek | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 maja 2022 - piątek | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
20 maja 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

26-07-2018 | 11:07

Impas w sprawie budowy Trasy Sudeckiej. Oferty dwukrotnie przewyższają możliwości


Pod ogromnym znakiem zapytania stanęła budowa łączącej Wałbrzych i Boguszów-Gorce Trasy Sudeckiej, w ramach której wyremontowana miała zostać ulica 1-go maja w Wałbrzychu i połączona z nowo wybudowaną obwodnicą Boguszowa-Gorc. Oferty złożone w przetargu dwu-, a nawet niemal trzykrotnie przewyższały kwotę przeznaczoną na na ten cel. Zabrakło najmniej 60 milionów złotych, mniej więcej tyle, na ile wyceniono inwestycję. Mówi Bogusław Rogiński, dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Dróg i Komunikacji:

Niedoszacowane przetargi to ostatnio niemal standard wszelkich inwestycji drogowych. Winne są temu głównie ciągnące się miesiącami procedury pozyskiwania środków i dofinansowań ze źródeł zewnętrznych. Kompletny projekt powinien zawierać kosztorys budowy, a ten po trwających często wiele miesięcy procedurach administracyjnych niewiele ma wspólnego ze stanem faktycznym. Nie bez znaczenie pozostaje ogromny popyt na prace budowlane i brak rąk do pracy:

Dziś nie wiadomo kiedy i czy w ogóle rozpocznie się budowa Trasy Sudeckiej. Inwestora – Gminy Wałbrzych, nie stać na przyjęcie tak drogich ofert. 

Trasa Sudecja ma powstać w systemie zaprojektuj i zbuduj, gdzie zakres prac rozciąga się od projektu po realizację. Skąd wziąć brakujące 60 milionów lub o ile zmniejszyć zakres robót – to rozstrzygnie się już za kilka dni. W piątek w wałbrzyskim urzędzie miasta zbiera się specjalny zespół powołany do sprawy Trasy Sudeckiej.

 

wałbrzych przebudowa boguszów-gorce