105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 września 2021 - sobota | Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 września 2021 - sobota | Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Wkrótce podamy więcej szczegółów.                  

Breaking News
18 września 2021 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

30-08-2018 | 11:08

Rewelacyjna propozycja dla studentów!

To może być hit! Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze otrzymała z Ministerstwa Zdrowia 3mln zł na finansowe wsparcie.


Tych wszystkich którzy zechcą studiować pielęgniarstwo a potem przez dwa lata podejmą pracę w zawodzie na terenie kraju. Rzecz dotyczy studentów z naboru 2017/2018 oraz z obecnego - mówi kanclerz KPSW Grażyna Malczuk.

Projekt obejmuje wsparcie dla studentów Pielęgniarstwa z naboru 2017/2018 oraz obecnego poprzez następujące działania:

1. Wdrożenie uczelnianego programu stypendialnego, w ramach którego 75% studentów przez dwa lata otrzyma stypendia motywacyjne w wysokości 800 zł/msc.
2. Realizację płatnych praktyk kursowych.
3. Cykl medycznych szkoleń zawodowych dla absolwentów Pielęgniarstwa, w tym wypłatę stypendium szkoleniowego w wysokości 1000 zł przez okres 24 miesięcy po podjęciu pracy w placówkach służby zdrowia.
4. Program absolwenta ułatwiający znalezienie zatrudnienia w podmiotach leczniczych.
Działania te nie wykluczają możliwości otrzymania świadczeń z Funduszu Pomocy Materialnej tj: stypendium socjalnego, stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych oraz stypendium naukowego.
Wszystkie przedsięwzięcia związane są z profilem kształcenia na kierunku
Pielęgniarstwo i mają na celu zwiększenie wiedzy, kompetencji oraz umiejętności studentów i absolwentów w zakresie zmieniających się tendencji i nowości w Pielęgniarstwie.

Współczesna wizja studiów na kierunku Pielęgniarstwo jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy oraz zmieniające się trendy epidemiologiczne oraz demograficzne. Działania w ramach projektu w pełni korelują z powstającym w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej oraz z bogatą ofertą dydaktyczną Uczelni.

 

jelenia góra KPSW dofinansowanie