105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2020 - poniedziałek | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbyszek Deka

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2020 - poniedziałek | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** Nie możesz uruchomić "Słuchaj" na stronie Muzycznego Radia a korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki Chrome? *** 1. Użyj aplikacji mobilnej na Android i iOS *** 2. Skorzystaj z innej przeglądarki. *** Nasi informatycy pracują nad rozwiązaniem problemu - przepraszamy!                  

Breaking News
24 lutego 2020 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

18-09-2018 | 13:09

Jutro na drogach wzmożone kontrole policyjne. Rusza europejska akcja EDWARD


Uwaga kierowcy. Jutro, 19 września, wzmożone kontrole policyjne na drogach całego kraju. Wszystko za sprawą  projektu EDWARD –  Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Jak Mówi sierżant sztabowy Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji;

– Działania EDWARD to Europejski Dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej. NIe chodzi wyłącznie o to, aby w tym jednym dniu nie dochodziło do zdarzeń i wypadków śmiertelnych, ale jest to dzień, w którym chcemy zasygnalizować, że walczymy ze wszystkimi kierującymi, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

W akcję zaangażowana będzie większość policjantów. Wydział Ruchu Drogowego w Wałbrzychu ma ponad 40 osób, tak można się więc spodziewać, że policjanci w tym dniu będą w maksymalnej sile na drogach.

– Skupimy się na tych najpoważniejszych wykroczeniach i przestępstwach drogowych: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości po użyciu alkoholu, przekraczania prędkości. Pamiętajmy także o tym, aby zapinać pasy bezpieczeństwa. Ci, którzy nie stosują się do przepisów, muszą się liczyć się z surowymi konsekwencjami.

W tym roku na drogach Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego wydarzyły się trzy wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Jak mówią policjanci, najczęstszą przyczyną jest nadmierna brawura: przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, w rejonie skrzyżowania, a także bezpośrednio przed przejściami dla pieszych – wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych na także omijanie pojazdu który zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszemu. Wtedy właśnie dochodzi do najtragiczniejszych wypadków

policja Dolny Śląsk