105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 stycznia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

TOP30.PL - NON STOP

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 stycznia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 stycznia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

19-09-2018 | 16:09

Czy wałbrzyskie opłaty za parkowanie są zgodne z prawem? Firma z Dzierżoniowa twierdzi, że nie


Czy pobieranie opłat za parkowanie na największych placach parkingowych w Wałbrzychu jest zgodne z prawem? Firma z Dzierżoniowa twierdzi, że nie.

Pracownicy jednej z tamtejszych firm zaskarżyli do sądu legalność opłat naliczanych za parkowanie placach parkingowych w Wałbrzychu, powołując się na fakt nieopublikowania zarządzenia o opłatach parkingowych w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Mówi Maciej Kwiecień, szef firmy:

– Pracownicy naszej firmy parkowali auta w Wałbrzychu na terenie tych ulic (Rycerska/Kilińskiego i Młynarska, dop. red.) – mówi Maciej Kwiecień, broker ubezpieczeniowy – Kupowali bilety... lub nie kupowali. Miasto zażądało zapłaty za nie tylko za czas parkowania, ale także tak zwanej dodatkowej opłaty w wysokości 250 zł, za to że nie kupiliśmy biletu. My odmawialiśmy zapłaty tych środków z tego względu, że uznaliśmy iż to zarządzenie jest po prostu nieważne.

Miasto bezskutecznie próbowało wyegzekwować należności. Sprawa trafiła do sądu rejonowego w Wałbrzychu, potem Okręgowego w Świdnicy. Obie instancje przyznały rację gminie Wałbrzych.

– Uznaliśmy, że musimy zrobić następny krok, czyli skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten, w sierpniu tego roku, stwierdził że zarządzenie prezydenta jest nieważne. – wyjaśnia Maciej Kwiecień. 

Do sprawy odniósł się Arkadiusz Grudzień, rzecznik wałbrzyskiego magistratu:

– Otrzymaliśmy informację, że sąd postanowił uchylić zarządzenie i stwierdzić jego nieważność. Czekamy jeszcze na uzasadnienie orzeczenia i bez wątpienia będziemy wnosili o skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Myślę, że dopiero kiedy zostanie zakończona droga odwoławcza będziemy w stanie mówić, czy też formować jakiekolwiek tezy z tym związane. Na chwilę obecną parkingi są płatne.

O wyroku poinformował wczoraj media właściciel firmy. Zastrzega jednak, że nie ma to żadnego związku z nadchodzącymi wyborami:

– To nie ma żadnego związku z wyborami. W tej chwili dopiero dostaliśmy pisemne uzasadnienie. Gdybyśmy mieli je 21. sierpnia to opublikowalibyśmy to od razu. Z drugiej strony nie chcemy z tym czekać, żeby miasto Wałbrzych miało szansę szybko naprawić ten problem.

 

wałbrzych parkowanie dzierżoniów