105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

24-09-2018 | 13:09

Podpisali Strategię Rozwoju Sudety 2030


W Złotym Stoku na Dolnym Śląsku przedstawiciele gmin-sygnatariuszy Deklaracji Sudeckiej jednogłośnie przyjęli Strategię Rozwoju „Sudety 2030”. Dokument jest merytoryczną kontynuacją podpisanego w listopadzie 2017 roku porozumienia gmin byłych województw jeleniogórskiego i wałbrzyskiego w sprawie rozwoju południa Dolnego Śląska:

107 uczestniczących w porozumieniu Sudety 2030 samorządów oceniło, głosując dzisiaj, czy te propozycje rozwoju, które przygotował zespół pana profesora Stanisława Korenika z Wrocławia, nadrobienia dystansu jaki jest pomiędzy, umownie Wrocławiem, a południem Dolnego Śląska, czy te propozycje i cała diagnoza jest warta tego, żeby wprowadzać w ją życie. – powiedział w rozmowie z Muzycznym Radiem Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha – Przyjęta została jednogłośnie, bo została przepracowana, konsultowana i analizowana przez uczestników tej debaty w gminach, które są częścią tego porozumienia.

Tak samorządowcy, jak i obecni na spotkaniu przedstawiciele rządu jednym głosem mówili o konieczności przedłożenia działań na rzecz rozwoju regionu ponad czas kadencji włodarzy gmin. Podkreślał to wicewojewoda Dolnośląski, Krzysztof Kamil Zieliński:

Jeśli myślimy strategicznie, to factor kadencyjności musi zostać odsunięty na bok. Jeśli mówimy o rozwoju musimy planować na dużo dłużej niż tylko okres naturalnej kadencji wyborczej. To bardzo istotne, żeby realizować takie inwestycje które po pierwsze mają oddźwięk efektywności z jednej strony ekonomicznej, a z drugiej strony walczymy o rozwój społeczny, gospodarczy, o poprawę warunków i jakości życia.

O ogromnych potrzebach regionu i wadze przyjętego dziś dokumentu mówili przedstawiciele niemal wszystkich gmin, między innymi Jeleniej Góry: 

Zarówno dla Jeleniej Góry jak i dla pozostałych stu sześciu uczestników tej inicjatywy ta Strategia znaczy bardzo dużo – powiedziała Barbara Olszewska, naczelnik wydziału rozwoju miasta Jelenia Góra – Przede wszystkim walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym. Zależy nam zarówno na drogach i na połączeniu PKP.

roman szełemej złoty stok deklaracja sudecka aglomeracja sudecka