105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2021 - sobota | Imieniny: Gabriela, Anastazji

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Top30.PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 lutego 2021 - sobota | Imieniny: Gabriela, Anastazji
27 lutego 2021 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-10-2018 | 12:10

IMPREZOWNIK. Co, gdzie i kiedy się będzie działo.

"Czarownice w bibliotece" na deskach Zdrojowego Teatru Animacji.


Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny. To ogólnopolska akcja promocyjna, w której wybrane atrakcje turystyczne i kulturalne są dostępne w obniżonych cenach. Do tej akcji przystępuje też Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze-Cieplicach. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00, za pół ceny właśnie, spektakl dla najmłodszych widzów 'Czarownice w bibliotece'. To przedstawienie, które nie siląc się na nachalne morały, bawi i uczy dzieci. Na spektakl zaprasza Dorota Fluder-Głowacka.

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprasza:

Zobacz:

Posłuchaj:

Bajki dla dorosłych

Muzyka i czas 12.10.

Zdrojowe czwartki z Filharmonią. Muzyka obu Ameryk

Malowane dźwiękiem 19.10

 

Teatr im Cypriana Kamila Norwida:

"Chwalimy się!
Przezabawne, prześmieszne i przekomiczne jednoaktówki Antona Czechowa cieszą się dużym zainteresowaniem - na najbliższy weekend mamy pełne sale! zatem zapraszamy na kolejne prezentacje w dniach: 8, 9 i 10 listopada oraz 14, 15 i 16 grudnia 2018r!!! Rezerwujcie terminy i miejsca!????????????

Niedźwiedź i oświadczyny

 

Piknik Komunalny

W najbliższą sobotę, jeleniogórskie spółki miejskie połączą swoje siły i zapraszają do wspólnej zabawy podczas II Jeleniogórskiego Pikniku Komunalnego. W myśl hasła przewodniego 'Okaż kulturę - chroń naturę' będą min. zachęcać do wspólnej troski o miasto, odpowiedzialne gospodarowanie odpadami, przemieszczania się komunikacją miejską oraz racjonalnego korzystania z wody. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 na placu przy ulicy Wiłkomirskiego na osiedlu Zabobrze. Mówi wiceprezes MPGK Katarzyna Wierska.

Międzynarodowe obchody Dnia Seniora w Jeleniej Górze :

Tu o szczegółach:

 

 

Muzeum Przyrodnicze:

ZAJĄC IMIGRANT- WYSTAWA W MUZEUM PRZYRODNICZYM

Zając Imigrant – 50 lat pracy twórczej Ryszarda Zająca, rzeźbiarza, poety, muzyka.

Tu obejrzyj prace Ryszarda Zajaca i posłuchaj, jak opowiada o swojej twórczości

 

Rajd rowerowy MTB

Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat w rejonie Góry Sołtysiej, nazywanej też Górą Strzelecką w Jeleniogórskich Cieplicach w najbliższą niedzielę odbędzie się rodzinna impreza sportowa. Rajd rowerowy MTB, to jedna z inicjatyw, która ma przywrócić to miejsce wraz z wieżą widokową mieszkańcom Jeleniej Góry i turystom – mówi Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Jeleniej Górze.

 

Kto odbierze nagrodę Nowin Jeleniogórskich ?

Laureata nagrody Wytrych do Serc Publiczności i Srebrnych Kluczyków dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich poznamy podczas gali, która odbędzie się w tą sobotę w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Po ceremonii wręczenia nagród uczestników wydarzenia czeka prawdziwa uczta muzyczna, mówi Andrzej Buda, redaktor naczelny Nowin Jeleniogórskich.

 

Marsz dla zdrowia

W ramach Światowego Dnia Marszu dolnośląskie TKKF organizuje w najbliższą sobotę w Jeleniej Górze 'Marsz dla zdrowia'. W imprezie mogą wziąć udział osoby bez względu na płeć i wiek; dzieci do 10 roku życia mogą uczestniczyć w marszu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Początek o godz. 10.00 przy Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w jeleniogórskim Sobieszowie, mówi Marian Mójta, prezes zarządu TKKF w Jeleniej Górze.

Festiwal Młodego Jazzu Krokusik w sobotę w MDK Muflon w Jeleniej Górze

Celem organizowanej po raz pierwszy imprezy jest możliwość zaprezentowania się młodych zespołów szerszej publiczności i złamanie stereotypu, że jazz zarezerwowany jest raczej dla dojrzałych muzyków. Będzie okazja, aby się o tym przekonać, bo udział w festiwalu zapowiedziało kilka ciekawych zespołów , nie tylko z Jeleniej Góry, mówi Dawid Król, organizator festiwali

Dodatkowa atrakcja festiwalu Krokusik, będzie prezentacja regionalnych produktów, wypieków oraz rękodzieła. Wstęp bezpłatny.

 

V Imakon Półmaraton w Leśnej

Sympatyków biegania, a tych jak wiadomo nie brakuje, zapraszamy już w najbliższą sobotę do Leśnej. Odbędzie się tam V edycja Imakon Półmaratonu 'Z Biegiem Kwisy'. Uczestnicy wystartują na 21km, 10 km w Nordic Walking oraz w Biegu Krasnala. Start godzina 10.00.
Mówi prezes Stowarzyszenia Zabiegani z Leśnej i zarazem komandor zawodów Mariusz Smoliński.

 

100 km na 100-lecie Niepodległości Polski

W najbliższa niedzielę na ścieżce pieszo rowerowej na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze odbędzie się bieg sztafetowy na tym właśnie dystansie ale uczestniczyć w nim może każdy.
Bieg prowadzić będzie w każdym momencie zawodnik TS Regle Szklarska Poręba w tempie 6 min/km. Impreza rozpocznie się o godzinie 7:45 krótką uroczystością - mówi Krzysztof Kuchania współorganizator przedsięwzięcia.

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN BIEGU:

CEL IMPREZY
- uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
- popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

ORGANIZATOR
Towarzystwo Sportowe Regle
Ul. Gimnazjalna 3/1
58-580 Szklarska Poręba
Dyrektor biegu: Krzysztof Kuchnia, tel. 507 754 457

TERMIN I MIEJSCE
Bieg odbędzie się 7 października 2018 r. (niedziela) w Jeleniej Górze w godzinach 8:00-18:00, na obwodnicy Zabobrza 'pod Krzyżem”.

TRASA BIEGU
Bieg na dystansie 100 km w formie sztafety ścieżką asfaltową (pieszo-rowerową) z Zabobrza do Grabarowa i z powrotem (1 pętla 5 km).
Bieg poprowadzi zawodnik TS Regle, który będzie kontrolować średnie tempo biegu na 6 min/km.
Impreza rozpocznie się o godzinie 7:45 krótką uroczystością i odśpiewaniem Hymnu Polski.
Start biegu o godzinie 8:00, zakończenie o godzinie 18:00.

WARUNKI UCZESTNICTWA
Uczestnikiem biegu może być osoba, która ma ukończone 16 lat i złoży oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych. Osoby poniżej 16 roku życia po złożeniu zgody rodzica lub w jego towarzystwie. Dzieci poniżej 10 lat tylko pod opieką rodziców.

ZGŁOSZENIA DO BIEGU
Zapisy do biegu tylko w dniu imprezy 7 października 2018 r. w Biurze Zawodów przy linii START/META w godzinach 7:00-17:30.
Opłata startowa nie będzie pobierana.
Każdy uczestnik przy zapisie na bieg deklaruje w zgłoszeniu ilość kilometrów, które chce pokonać i otrzymuje pamiątkowy kotylion, z którym kontynuuje bieg na wyznaczonej trasie.
Do biegu można się włączyć po każdym okrążeniu na linii START/META w godzinach 8:00-18:00.

UWAGA!
Ze względu na fakt, że nie są to zawody biegowe nie przewiduje się nagród.
Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, którzy przebiegną zadeklarowaną ilość kilometrów po wyznaczonej trasie.
Nazwiska wszystkich uczestników zostaną wpisane na listę zwycięzców imprezy.

INNE USTALENIA
Biuro Zawodów wraz z depozytem znajdować się będzie na linii START/META na ścieżce pieszo-rowerowej pod 'Krzyżem”.
Organizator zapewnia ochronę danych osobowych zgodnie z Ustawą.
Każdy uczestnik biegu powinien ubezpieczyć się we własnym zakresie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Akceptując niniejszy regulamin uczestnik oświadcza, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotno-lekarskich do udziału w biegu.
Nie przewiduje się indywidualnego pomiaru czasu.
Organizator nie przewiduje pakietów startowych.
Pisemne protesty przyjmuje Biuro Zawodów w trakcie trwania imprezy. Po zakończeniu biegu rozpatrzy je Sędzia Główny.
Dyrektor biegu zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie.
Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.

Hejnał na gitarze zagra Jan Borysewicz

 

Jan Borysewicz, lider grupy Lady Pank zagra z wieży hejnał Złotoryi na gitarze. W sobotę 6 października przed południem muzyk wejdzie na wieżę kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i punktualnie o godz. 12 zagra wykona we własnej aranżacji złotoryjski hejnał.
Przypomnijmy hejnał Złotoryi został skomponowany w 1972 r. przez docenta Radomira Reszke z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Złotoryjanie dotąd znali tylko tradycyjne jego wykonanie – na trąbce.

Poniżej Informator Jeleniogórski + Regionalny informator weekendowy w jednym

Plik PDF