105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 stycznia 2022 - sobota | Imieniny: Anastazego, Wincentego
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 stycznia 2022 - sobota | Imieniny: Anastazego, Wincentego

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
22 stycznia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-10-2018 | 06:10

Wybory samorządowe 2018

Bezpartyjni Samorządowcy języczkiem u wagi !


Z naszych nieoficjalnych informacji wynika że w województwie dolnośląskim wybory do sejmiku wygrało Prawo i Sprawiedliwość które będzie miało 14 mandatów dalej Koalicja Obywatelska 12 , 7 Bezpartyjni Samorządowcy, 2 Komitet Rafała Dutkiewicza i jeden PSL. Aby utworzyć większość potrzeba 19 mandatów.

Jacek Sutryk, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia , zdobył 50,1 proc. głosów, -  to wyniki wstępnych sondaży, jednak   jeśli ten wynik się potwierdzi, zostanie on nowym prezydentem Wrocławia. Druga w kolejności Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS zdobyła 27,8 proc. poparcia.

Z danych nieoficjalnych z 39 na 45 obwodowych komisji wyborczych wynika że będzie druga tura wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze. 47 % głosów uzyskał Jerzy Łużniak z Koalicji Obywatelskiej , Jego rywalem będzie senator Krzysztof Mróz z PiS z wynikiem 24 %. Paweł Gluza i Huber Papaj otrzymali po około 14 procent głosów. W Radzie Miejskiej Jeleniej Góry, Koalicja Obywatelska uzyskałaby 12 mandatów, 7 PiS i 4 SLD. Choć jest też możliwe że 1 mandat mniej uzyska SLD na rzecz komitetu Huberta Papaja.

Po policzeniu głosów w 26 obwodowych komisjach wyborczych w Legnicy okazało się, że Tadeusz Krzakowski zdobył 43 proc.. Jarosław Rabczenko 26,7 a więc, obecny prezydent i kandydat Koalicji Obywatelskiej walczyć będą w drugiej turze, która odbędzie się 4 listopada.

Wielkim wygranym jest Roman Szełemej w Wałbrzychu otrzymał 85% poparcia.

Jak wynika ze wstępnych wyników kolejną kadencję burmistrza Jawora będzie pełnił Emilian Bera KWW  RAZEM, podobnie jest  we Wleniu, gdzie w pierwszej turze wyborów zwyciężył Arur Zych z  KWW Razem dla Wlenia.

Z nieoficjalnych danych wynika że w pierwszej turze wygrał mi. Rafał Gronicz w Zgorzelcu 59% , w Lubaniu Arkadiusz Słowiński 57 % w Podgórzynie Mirosław Kalata 64 proc w Karpaczu Radosław Jęcek w Mysłakowicach Michał Orman,  w Janowicach Wielkich Kamil Kowalski. Druga tura wyborów szykuje się w Lwówku Śląskim, gdzie o fotel burmistrza powalczy Mariola Szczęsna, która jak wynika ze wstępnych podsumowań zdobyła blisko 40 proc poparcie, natomiast na jej rywala Ireneusza Maciejczyka  głosowało blisko 33, proc mieszkańców.  Najmniej głosów uzyskał najmłodszy z kandydatów Dawid Kobiałka z  lwóweckiej prawicy.

Nie będzie dogrywki o fotel burmistrza w Gryfowie Śląskim. Aktualnie trwa jeszcze liczenie głosów, jednak wstępnie wynika, wskazują że ponad 70 proc, wyborców poparło starającego się o reelekcję Olgierda Poniźnika.

Również w Kowarach będzie najprawdopodobniej dogrywka miedzy Elżbietą Zakrzewską a Pawłem Pituchem. W Piechowicach 4 listopada do rywalizacji przystąpią Jacek Kubielski i Dorota Piróg. W Bogatyni niespodzianka o fotel burmistrza powalczą Andrzej Grzmielewicz oraz Wojciech Błasiak.  W Szklarskiej Porębie po zliczeniu głosów z połowy komisji obwodowych wynika, że do drugiej tury przechodzą Mirosław Graf i Ryszard Rzepczyński. W Leśnej będzie dogrywka miedzy Szymonem Surmaczem i Karolem Kusibabem. 

Nie będzie dogrywki o fotel burmistrza Gryfowie Śląskim. Aktualnie trwa jeszcze liczenie głosów, jednak wstępnie wynika, że ponad 70 proc, wyborców poparło starającego się o reelekcję Olgierda Poniźnika.

Druga tura wyborów w z Złotoryi, gdzie zagłosowało blisko 50 proc. wyborców. Jak wynika ze wstępnych w dogrywce o fotel burmistrza zmierzą się dotychczasowy burmistrz Robert Pawłowski z Barbarą Zwierzyńską z KWW Działajmy Razem. Różnice w liczbie głosów były niewielkie. Barbarę Zwierzyńska poparło o 100 osób więcej niż Roberta Pawłowskiego.

Blisko 54 proc, wyborców w 107 obwodach oddało głosy w powiecie świdnickim. Wybierali prezydenta, 4 burmistrzów i trzech wójtów. Według nieoficjalnych wyników w walce o fotel prezydenta Świdnicy w pierwszej turze wyborów zwyciężyła ubiegająca się o reelekcję kolejna kadencję Beata Moskal - Słaniewska.