105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
25 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-11-2018 | 08:11

II tura wyborów samorządowych za nami

Jerzy Łużniak z Koalicji Obywatelskiej - obecny zastępca prezydenta Jeleniej Góry będzie kierował stolicą Karkonoszy przez następnych 5 lat.


W drugiej turze wyborów uzyskał blisko 70 procent głosów - tak wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Jego konkurent senator Krzysztof Mróz z PiS otrzymał nieco ponad 30 procentowe poparcie i wygrał tylko w jednej na 45 obwodowych komisji wyborczych. W Zespole Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Legnickiej przy ul. Żeromskiego na 11 oddanych głosów uzyskał 8. Mówi prezydent elekt Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Prezydentem Legnicy został ponownie Tadeusz Krzakowski z niemal 65 procentowym poparciem. Burmistrzem Szklarskiej Poręby został Mirosław Graf, Kowar - Elżbieta Zakrzewska, Piechowic -Jacek Kubielski, Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, Lubawka Ewa Kocemba, w Leśnej Szymon Surmacz. W Bogatyni zmiana warty wygrał Wojciech Błasiak uzyskawszy blisko 53 procentowe poparcie. W Lubaniu bój o fotel wójta gminy wiejskiej wygrał w drugiej turze Zbigniew Hercuń - ponad 56 procent poparcia głosujących.

Nie było niespodzianek w Złotoryi, gdzie na drugą kadencję burmistrzem został wybrany Robert Pawłowski. Wynikiem 52, 83 proc. głosów, pokonał Barbarę Zwierzyńską- Doskocz.

W Polkowicach zmiana na stanowisku burmistrza. Wiesław Wabik ustąpi miejsca Łukaszowi Puźnieckiemu, którego poparło 67, 03 proc. mieszkańców. W Lwówku Śląskim zdecydowane zwycięstwo nad Ireneuszem Maciejczykiem odniosła dotychczasowa burmistrz Mariola Szczęsna, która uzyskała 60,23 proc głosów.


Na Dolnym Śląsku frekwencja wyniosła ponad 46 procent.