105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lipca 2021 - środa | Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lipca 2021 - środa | Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
28 lipca 2021 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-11-2018 | 13:11

Ruszają zapisy do Kropelka Run!

Główne punkty tej imprezy to kąpiel w lodowatej wodzie, bieg zimowy i biesiada przy ognisku.


Już dzisiaj ruszają zapisy do biegu w ramach 2. edycji Kropelka Run i Piechowickiego Morsowania. Główne punkty tej imprezy to kąpiel w lodowatej wodzie, bieg zimowy i biesiada przy ognisku. Odbędzie się ona 15 grudnia ale zapisy ruszają dzisiaj około godziny 20-stej. Liczba miejsc ograniczona. Mówi współorganizator Andrzej Domagała.

Co w programie? Bieg na około 10 kilometrów oraz kąpiel w lodowatej wodzie u podnóża Wodospadu Kropelka. Bieg rozpocznie się o godzinie 11. Odpłatność za udział - 40 złotych/os. Liczba miejsc jest ograniczona (150 miejsc). Kto pierwszy, ten lepszy.Dla najlepszych przewidziano nagrody. W tym roku w ramach Kropelka Run zostanie utworzona oddzielna kategoria dla mieszkańców Piechowic, gdyż w ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Piechowic w Biegu Zimowym!
15 grudnia około południa rozpocznie się morsowanie (bez zapisów i wpisowego) u podnóża niezwykle malowniczego Wodospadu Kropelka na Małej Kamiennej, która jest jednym z dopływów rzeki Kamienna.
Na koniec chętni spotkają się w pobliskim ośrodku Potok. Tam odbędzie się podsumowanie imprezy, wręczenie nagród dla zwycięzców biegu i laureatów konkursów dla morsów. Po części oficjalnej rozpocznie się biesiada przy ognisku.
Kto chce wziąć udział w biegu, powinien się pośpieszyć - w ubiegłym roku miejsca rozeszły się bardzo szybko.
Uprzedzając najczęściej zadawane pytania: biegacze nie muszą wchodzić do lodowatej wody, morsy nie muszą biegać, choć mile widziane jest jedno i drugie.
Więcej szczegółów (trasa biegu, regulamin, informacje na temat zapisów) można znaleźć na plakacie oraz na stronie www.kropelkarun.pl, a także na facebooku na profilu biegu Kropelka Run. Zapraszamy do Piechowic - spędźmy wspólnie ten pięknym, przedświąteczny czas.
Głównymi organizatorami są grupa biegowa Biegam dla Zdrowia oraz Urząd Miasta w Piechowicach. Impreza odbędzie się w Górzyńcu przy ul. Izerskiej, start w okolicach szlabanu przy drodze leśnej prowadzącej w kierunku Rozdroża Izerskiego.