105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 maja 2023 - niedziela Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Weekendowy Best of 32

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 maja 2023 - niedziela Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 maja 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1543684947

Tragiczne warunki na drogach. Wóz strażacki w rowie


Fatalne warunki na drogach dały się dziś we znaki nie tylko kierowcom. Sporo strachu najedli się strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, którzy jadąc do kolizji dwóch aut sami wylądowali w rowie.

Około godz. 10.50 dwa zastępy straży pożarnej wyjechały do zgłoszenia o zdarzeniu drogowym, jakie miało miejsce na drodze zjazdowej do Strugi od strony pomnika Ułanów Nadwiślańskich. Podczas dojazdu do miejsca, ok. 200 m od miejsca zdarzenia  kierowca jednego z wozów zgłosił całkowity brak przyczepności pojazdu.

Pomimo niewielkiej prędkości i desperackich wręcz prób odzyskania panowania nad pojazdem wóz bezwładnie staczał się w kierunku aut, które brały udział w zderzeniu i stojących w ich okolicy osób. Wtedy kierowca zdecydował się zjechać na lewe, oddalone przeciwne do strony poprzedniego zdarzenia, pobocze drogi.Duży, bojowy wóz zsunął się wzdłuż drogi, zjechał do biegnącego wzdłuż pobocza rowu melioracyjnego a następnie osunął na bok. Mówi aspirant sztabowy Łukasz Zajączkowski z PSP w Walbrzychu:

Akcja podnoszenia trwała kilka godzin. Do podniesienia wozu zadysponowano specjalny samochód techniczny z JRG we Wrocławiu. Ostatecznie około godziny 16 samochód stanął na kołach.

Przez cały czas trwania akcji droga wojewódzka 375 na odcinku Struga – Szczawno-Zdrój była zamknięta.

 

wałbrzych straż pożarna