105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

11-12-2018 | 16:12

Pies pogryzł dziecko. Zaatakował bez ostrzeżenia


W Wałbrzychu pies w typie amstaf pogryzł ośmioletnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w centrum miasta. Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie post na jednym z portali społecznościowych o… pobiciu psa. Mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji:

Na policję zgłosiła się kobieta z córką, pod której opieką był feralnego dnia pies. Złożyła wyjaśnienia bardzo zbieżne z wersją wydarzeń przedstawioną przez ojca pogryzionej dziewczynki.

Wynika z niej, że kiedy mijała ojca z córką i jej koleżanką, pies zaatakował. Opiekunka psa potwierdza, że 8-latka szła spokojnie i nie zauważyła nic, co by sprowokowało atak. Poczuła szarpnięcie smyczy i po chwili zobaczyła, jak jej pies szarpie dziecko za rękę. Nie wiedziała dlaczego jej pies zaatakował dziewczynkę.

Podobnie sytuację opisuje ojciec, który wyjaśnienia na policji złożył wczoraj. Przyznał on, że w pewnym momencie zobaczył jak pies szarpie jego córkę za rękę i przewraca na chodnik.

Opiekunka psa, jak i ojciec, próbowali oswobodzić dziewczynkę. Pies nie reagował jednak na komendy. Wówczas mężczyzna wyciągnął z kieszeni ostre narzędzie, którym dwukrotnie uderzył czworonoga. Za drugim razem przecinając skórę na łbie zwierzęcia.

Ojciec był na ulicy tego dnia z dwójką małych dzieci – wraz z córką odprowadzali jej koleżankę do domu. Ostre narzędzie, którego użył, to jak tłumaczył policji, specjalny nóż do przecinania pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna miał mieć przed rokiem wypadek samochodowy, w którym nie mógł wyjść z auta przez pasy. Po tym wydarzeniu kupił sobie takie narzędzie.

Ani opiekunka psa, ani ojciec poszkodowanej dziewczynki nie potrafią racjonalnie wyjaśnić zachowania psa. 

Jak to się stało, że pies pozostawał bez opieki? Piętnastolatka wychodząc z domu zabrała psa na smycz i założyła mu kaganiec. Na spacer poszła wraz z dwójką rówieśników. Na ulicy zdjęła jednak kaganiec, bo uznała, że nie ma zbyt wielu spacerowiczów.

Sprawa prowadzona jest w kierunku niezachowania należytych środków ostrożności, dopuszczenia do pogryzienia i narażenia na bezpośrednią utratę zdrowia. 15-latka odpowie przed sądem dla nieletnich.

Cała sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji w internecie. Przypomnijmy, w niedzielę na portalu społecznościowym ukazał się wpis działaczki na rzecz obrony zwierząt z apelem o pomoc w ustaleniu osoby, która w centrum miasta okaleczyła psa. Przy poście pojawiło się zdjęcie zakrwawionego czworonoga. Natychmiast pojawiły się komentarze, często negatywne i wulgarne, kierowane do rzekomego oprawcy. Dziś już wiemy, że był to ojciec, który bronił swojej córki.

Wałbrzyscy policjanci apelują:

– Każdy kto wie, że zostało popełnione wykroczenie lub przestępstwo ma obywatelski obowiązek zgłoszenia takiej sytuacji. Policja i uprawnione do tego organy zajmują się sprawą, wysłuchując obu stron mają możliwość podjęcia obiektywnej decyzji.

Nagłośnienie sprawy na fb czy jakimkolwiek portalu internetowym utrudnia sprawę, gdyż jak w tym przypadku, został właściwie wydany wyrok na jedna ze stron, mężczyzna został napiętnowany społecznie, a być może sprawa miała całkowicie inny przebieg.

(fot. ilustracyjna)

policja wałbrzych