105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-12-2018 | 10:12

Niewybuch we Wrocławiu. Zamknięta jedna z głównych arterii miasta


Aktualizacja, godz. 13.00: 

Służby powoli przywracają ruch na skrzyżowaniu Alei Wiśniowej i ulicy Ślężnej, chociaż utrudnienia wciąż występują. 
 

Aktualizacja, godz. 12.00: 

Saperzy, którzy przyjechali na miejsce zabezpieczyli kilkudziesięciokilogramowy pocisk artyleryjski. Jego moc rażenia określono na ok. 300 m. Niewybuch został załadowany do wozu saperskiego. Zostanie wywieziony na poligon i tam zdetonowany. Ulica Ślężna wciąż pozostaje nieprzejezdna.
 

Aktualizacja, godz. 10.50: 

Aleja Wiśniowa i ulica Ślężna zamknięte na odcinku kilkuset metrów. Został wstrzymany ruch pieszych, zamknięto także stację benzynową po drugiej stronie ulicy. 

***

Wczoraj w godzinach wieczornych podczas prac związanych z rozbudową stacji benzynowej przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu natrafiono na pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej niewybuch. Natychmiast przerwano prace i zawiadomiono służby ratunkowe.

Niebezpieczny ładunek znajduje się tuż przy zbiornikach z paliwem zasilających dystrybutory. Od wczorajszego wieczora miejsce zabezpiecza straż pożarna, policja i żandarmeria wojskowa. Na miejsce przyjechał właśnie patrol saperski. Ruch na kilkusetmetrowym odcinku ulicy Ślężnej został wstrzymany.

Służby  nie wykluczają konieczności zamknięcia większego obszaru miasta. 

Sprawą zajmuje się nasz korespondent Jacek Zych. 

Dolny Śląsk Wrocław saperzy niewybuch ładunek ślężna patrol saperski