105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
20 marca 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1544773863

Kilkadziesiąt tysięcy złotych za naprawę wozu strażackiego


Pogięta kabina kierowcy, połamane lusterko, nadkola, uszkodzone elementy jezdne i agregat podający wodę – wałbrzyska straż pożrna zapłaci kilkadziesiąt tysięcy złotych za naprawę wozu bojowego, który 1-go grudnia wywrócił się podczas dojazdu na miejsce zdarzenia.  Mówi rzecznik wałbrzyskiej straży pożarnej Tomasz Kwiatkowski:

Strażacy jechali do kolizji dwóch aut. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia, na drodze o duzym nachyleniu auto straciło przyczepność. Żeby uniknąć zderzenia i potrącenia osób dowódca i kierowca podjęli decyzję o wjechaniu do biegnącego wzdłuż drogi rowu. Auto wywróciło się

Wałbrzyscy strażacy zaczynają mieć problem ze sprzętem. Drugie tego typu auto także znajduje się w serwisie.

Przypomnijmy. 1 grudnia jadący do kolizji dwóch samochodów osobowych wóz strażacki na drodze o dużym nachyleniu i bardzo silnym oblodzeniu stracił przyczepność. Przez kilkaset metrów wóz bojowy staczał się bezwładnie w stronę stojących pojazdów: uszkodzonych w kolizji, karetki pogotowia oraz osób poszkodowanych.

Dowódca wraz z kierowcą, nie widząc możliwości zatrzymania pojazdu przed stojącą grupą zdecydowali się wjechać do biegnącego wzdłuż pobocza rowu, najprawdopodobniej unikając w ten sposób tragedii.

Wóz po przejechaniu kilkudziesięciu metrów z jednym kołom w rowie, przechylił się i osunąwszy najpierw na jeden z uszkodzonych pojazdów opadł bokiem na asfalt.

Ze strażakami rozmawiał nasz wałbrzyski korespondent Jacek Zych.

 


wałbrzych straż pożarna