105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

21-12-2018 | 09:12

Dziś prokuratorskie zarzuty może usłyszeć Jacek C.. Zatrzymany przez policję burmistrz Boguszowa-Gorc miał przyjąć łapówkę


Samorządowiec ma być doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy dziś przed południem. W środę 19. grudnia 2018 roku około godziny trzynastej został zatrzymany w urzędzie gminy przez policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od tego czasu śledczy mają 48 godzin na przedstawienie zarzutów i ewentualne skierowane wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj około południa do śledczych trafił materiał zebrany przez wrocławskich funkcjonariuszy. Ze względu na trwające czynności prokuratura nie chciała jednak ujawniać szczegółów sprawy. Śledczy zapoznali się z materiałem i prawdopodobnie podjęli już decyzję czy i jakie zarzuty postawić Jackowi C.. Te mogą dotyczyć przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że burmistrz Boguszowa-Gorc został przyłapany na gorącym uczynku, w trakcie przyjmowania łapówki. Tę miał mu wręczyć jeden z przedsiębiorców, który wykonuje inwestycję na zlecenie gminy. Wcześniej miał zawiadomić policję o możliwości korupcji w urzędzie. Nieoficjalnie – mowa o pięćdziesięciu tysiącach złotych.

Śledczy dziś przed południem mają poinformować czy i ewentualnie jakie zarzuty usłyszał samorządowiec. Od tej decyzji będą zależały dalsze kroki, dotyczące między innymi wniosku do sądu o tymczasowy areszt.

Jacek C. rządził w Boguszowie-Gorcach miesiąc. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Kujawę. Wcześniej sprawował funkcję starosty powiatu wałbrzyskiego.

prokuratura boguszów-gorce