105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-01-2019 | 09:01

Ferie zimowe w Starej Kopalni

Ruszają ferie zimowe. Tym razem w pierwszej turze są województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.


Ferie zimowe to czas odpoczynku, zimowych atrakcji, czas pełen przygód i zabawy. Na ten szczególny zimowy sezon trwający do 24 lutego w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu została przygotowana specjalna zimowa oferta edukacyjna dedykowana grupom zorganizowanym. Zajęcia przygotowane są dla dzieci w każdym wieku! Mówi Monika Adamczyk.
 

Ferie zimowe w Starej Kopalni
Termin: 14.01.2019-24.02.2019

'W królestwie Skarbnika'

Uczestnicy, niczym prawdziwi górnicy, odkrywać będą podziemne tajemnice oraz legendarne postacie Starej Kopalni. Pomogą im w tym liczne wskazówki oraz zagadki. W trakcie wykonywania lekkich prac górniczych pod ziemią, każdy pozna urządzenia, maszyny oraz ich przeznaczenie i zastosowanie.
Czas trwania: 1,5 godz.
Dodatkowo zajęcia do wyboru:
1. 'Świat artysty'
1. Warsztaty zdobnicze (wiek: przedszkola, kl. I-III)
2. Kopalniany pejzaż industrialny (wiek: kl. IV-VII)
3. Linoryt (wiek: gimnazjum, ponadpodstawowe)
Czas trwania: 1 godz.

2. 'Podróż do Epoki Lodowcowej'
Podczas zajęć przeniesiemy się do świata plejstocenu - epoki lodowcowej, kiedy na Ziemi pojawili się pierwsi ludzie… dowiemy się jak powstały wielkie lodowce, jakie ślady po sobie zostawiły, ale także w jaki sposób zrobić proste narzędzia, jak rozpalić ogień i założyć obozowisko.
Czas trwania: 1 godz.

3. Robotyka z Kidstech
W trakcie warsztatów uczestnicy korzystając z klocków LEGO® WeDo 2.0, zbudują, zaprogramują i uruchomią oraz dowiedzą się jak działa KLATKA WYCIĄGOWA służącą w kopalni do transportu załogi i urobku lub TAŚMOCIĄG służący do transportu urobku i kamienia po upadowej.
Specjalnie przygotowane warsztaty Robotyki - Maszyny Górnicze, poprowadzi Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech.
Czas trwania: 1 godz.
Oferta przeznaczona jest dla grup zorganizowanych.
Koszt pakietu zajęć: 35 zł/os.
Grupa: max. 30 os.
Zapisy: edukacja@starakopalnia.pl; tel: (74) 667 09 12.

stara kopalnia wałbrzych ferie zimowe