105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 czerwca 2022 - czwartek | Imieniny: Emilii, Lucyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 czerwca 2022 - czwartek | Imieniny: Emilii, Lucyny

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
30 czerwca 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-01-2019 | 09:01

Nowy autobus dla Świebodzic


Jest nowy, niskoemisyjny, pomieści ok 70 pasażerów i kosztował 1,6 miliona złotych. Położone tuż obok Wałbrzycha Świebodzice wzbogaciły się o kolejny autobus komunikacji miejskiej.

Nowoczesny Mercedes zakupiony został ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach dużego programu ograniczania niskiej emisji. Pojazd rozszerza flotę gminy, a gmina myśli o rozszerzeniu siatki połączeń. Mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic:

To już czwarty autobus, który będzie jeździł na naszych trasach. Rozmawialiśmy na temat poszerzenia trasy, deklarowaliśmy próbę podjęcia tematu bezpłatnej komunikacji. Jesteśmy już po rozmowie wstępnej i z wójtem Cieszowa jak i Dobromierza. Rozmawialiśmy z prezydentem Wałbrzycha o połączeniu naszych gmin i stref ekonomicznych tak, żeby nasi mieszkańcy żeby i nasz region jak najbardziej łączyć, a nie dzielić. – powiedział na brifingu prasowym Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

Tylko w ciągu ostatniego roku na realizację projektów z zakresu ograniczania niskiej emisji  gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej przeznaczyły kilkadziesiąt milionów euro.. Mówi Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej:

– Wartość projektu ponad siedem milionów złotych. Mogę ocenić, że to jest jeden z większych projektów Aglomeracji Wałbrzyskiej – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. – W tych projektach, i kominowych, i projektach komunikacyjnych jak ten w Świebodzicach, oświetleniowych – przypominam LED-owe oświetlenie w wielu gminach – myślę, że to jest kilkadziesiąt milionów, nawet nie złotych, tylko euro.Świebodzice, Wałbrzych, Świdnica, niedawno przecież otwieraliśmy też taki projekt w Nowej Rudzie… myślę że to jest kilkadziesiąt milionów euro.

Świebodzice, Jacek Zych.

 

 

Świebodzice komunikacja