105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Dżem Mydło Powidło
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

19-01-2019 | 09:01

Prezydent Wałbrzycha wspomina Pawła Adamowicza


Na kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości związanych z pogrzebem bestialsko zamordowanego podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza prezydent Roman Szełemej dołączył do grona samorządowców, którzy wspominają byłego prezydenta Gdańska. W rozmowie z Muzycznem Radiem Prezydent Wałbrzycha powiedział:

– Pawła Adamowicza znałem od kilku lat. Trudno powiedzieć, żebyśmy się dobrze znali – na pewno są tysiące tych, którzy mieli z nim częstszy kontakt, ale zawsze życzliwie się poznawaliśmy i potrafiliśmy usiąść i chwilę pogadać.

Spotkaliśmy się wielokrotnie uczestnicząc w różnych wydarzeniach samorządowych, czy też w trakcie różnych wydarzeń: społecznych kulturalnych które organizował Prezydent Gdańska właśnie w Gdańsku.

Był osobą rzeczywiście bardzo życzliwą, otwartą, ja go prawie nigdy nie widziałem inaczej niż uśmiechniętego. Zawsze jowialny bardzo ciepły… i tak trzeba go zapamiętać.

Na pewno był wybitnym prezydentem Gdańska. Gdańsk pod jego rządami stał się miastem hanzeatyckim w najlepszym tego słowa znaczeniu: otwartym, europejskim, wolnościowym, tolerancyjnym, wielonarodowym i wielokulturowym. Gdańsk urósł przy nim, a on urósł przy Gdańsku… i to wszystko tak bezmyślnie, bezsensownie, idiotycznie się zakończyło…

wałbrzych roman szełemej