105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2022 - wtorek | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Pogoda W Górach
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2022 - wtorek | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
06 grudnia 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

30-01-2019 | 12:01

Zarzuty dla mężczyzny, za spowodowanie pożaru kamienicy


8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który spowodował zaprószenie ognia i w rezultacie pożar całego poddasza kamienicy przy ulicy Legnickiej w Wałbrzychu. Prokurator Rejonowy po zapoznaniu się z wynikami postępowania postawił mężczyźnie zarzuty: 

– Policjanci wraz ze strażakami pracując na miejscu z pożaru przy ulicy Legnickiej nie w Wałbrzychu ustalili, że odpowiedzialnym za zaprószenie ognia w jednym z pomieszczeń mieszkalnych jest 63 letni mężczyzna który jest 63 letni mężczyzna, który opalarką elektryczną podgrzewał sobie w mieszkaniu zamarznięte rury wodne – powiedział Sierżant sztabowy Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. – Mężczyzna w tym momencie został zatrzymany przez policjantów. Zostały mu postawione zarzuty spowodowania niebezpieczeństwa wielkich rozmiarów dla wielu osób, a także dla mienia, za co odpowie przed sądem.

Nieodpowiedzialne zachowanie 63 latka doprowadziło do tragicznego pożaru, a mogło być jeszcze gorzej.

– Mogli zginąć w tym zdarzeniu ludzie. – dodaje Marcin Świeży – Policjanci wraz ze strażakami uratowali z płonącego budynku osiem osób i czworo dzieci, które zostały wyprowadzone na zewnątrz. natomiast starsza kobieta, w wieku ponad 90 lat, trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie pozostaje do dzisiaj.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował stosunku do niego dozór policji.

Zdjęcia