105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2023 - środa Imieniny: Anieli, Petroneli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Raport Regionalny

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2023 - środa Imieniny: Anieli, Petroneli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 maja 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1549537340

Imprezownik - czyli gdzie warto się wybrać w najbliższy weekend

Dla miłośników sztuki nie zabraknie wielu ciekawych propozycji na weekendowe dni. Teatr, koncert, programy muzyczno-kabaretowe z mnóstwem dobrego humoru.


PIĄTEK // 08.02.2019

SŁOWIAŃSKIE BRZMIENIA Z NUTKĄ POLSKOŚCI - piątkowa propozycja Filharmonii Dolnośląskiej.

W swojej twórczości Piotr Czajkowski trzykrotnie sięgnął po dramaty Szekspira, wiążąc swą muzykę z programem literackim. Owocem takiej inspiracji jest Uwertura fantazja Hamlet. To zapierające w piersiach dzieło, z silnymi kontrastami i ogromnym zakresem emocji podkreślonych potężną orkiestracją, prezentuje wspaniałą dojrzałość owej kompozycji. Więcej informacji w wydarzeniu (CLICK). Na koncert, który rozpocznie się o godz. 19 zaprasza dyrygent Szymon Makowski:

*****************

CO WIDZIAŁ KAMERDYNER - Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (godz. 19:00)

Co widział Kamerdyner? To pytanie wciąż pozostaje otwarte. Jest to farsa do kwadratu czy sześcianu bądź pastisz farsy, osiągający rejony iście montypythonowskie – wszelkie bowiem nieporozumienia, oszustwa, przebieranki, pogonie mają walor śmiertelnej powagi - bez najmniejszego przy tym względu na prawdopodobieństwo. Trudno się zresztą dziwić, skoro akcja dzieje się w szpitalu dla wariatów. Orton nie byłby jednak sobą, gdyby jego ambicje ograniczyły się do napisania sztuki sztampowo zabawnej. „Kamerdyner”, to, jak by powiedział Gombrowicz, rzecz i dla kucharek, i dla intelektualistów. Szczegóły w wydarzeniu (CLICK)

SOBOTA // 09.02.2019

LEŚNE PRZYGODY TYMOTEUSZA RYMCIMCI - Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze (godz. 16:00)

"Leśne przygody Tymoteusza” to druga część perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego, sympatycznego misia - Tymoteusza.
Tym razem wybierzemy się z Tymkiem na grzybobranie do lasu, gdzie na naszego bohatera czeka wiele niespodzianek. Oczywiście w przedstawieniu nie może zabraknąć znanego już dzieciom chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź. Więcej info w wydarzeniu (CLICK).

*****************

>> CO WIDZIAŁ KAMERDYNER (Teatr Norwida) - godz. 16:00 oraz 19:00 <<

*****************

KONCERT KARNAWAŁOWY EWY PAPROTNEJ -  Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze (godz. 19:00)

Najpiękniejsze arie i pieśni Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Chopina w wykonaniu Ewy Paprotnej (sopran liryczno-koloraturowy) oraz Sylwii Michalik-Bednarczyk (fortepian).
Ewa Paprotna - artystka niekonwencjonalna, śpiewa klasykę i repertuar rozrywkowy. Karierę rozpoczęła śpiewając w Jeleniogórskim Chórze Chłopięco-Męskim i Kameralnym pod dyr. Franciszka Koscha. Kontynuowała naukę śpiewu w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze w klasie śpiewu operowego u prof. Ewy Barbary Werner. Konsultacje wokalne w Wiedniu: prof. Eva Linquist, prof. Helena Lazarska, Keti Tavardi, Janusz Monarcha i inni. Więcej info w wydarzeniu (CLICK)

>> ZAPROSZENIE NA KONCERT (CLICK)

NIEDZIELA // 10.02.2019

>> CO WIDZIAŁ KAMERDYNER (Teatr Norwida) - godz. 18:00 <<

*****************

GDZIE TE CHŁOPY - program kabaretowo-muzyczny (godz. 16:00)

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosy? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, GDZIE TE CHŁOPY? Aneta Kolendo swym zjawiskowym głosem sprawi, iż Wasze serca zaczną bić mocniej, Jacek Grondowy rozgrzeje je słowem, a muzyka Roberta Wróblewskiego przeniesie Was w inną czasoprzestrzeń. O Mężczyznach i ich… stosunkach z Kobietami. Przeplatanie utworów muzycznych ze słowem mówionym i grą aktorską tworzą spójną całość nasyconą ambitną treścią muzyczną oraz inteligentnym humorem. Więcej w wydarzeniu (CLICK).

 

jelenia góra imprezwonik co widział kamerdyner teatr norwida teatr im cypriana kamila norwida kamil norwid zdrojowy teatr animazji filharmonia dolnośląska gdzie te chłopy leśne przygody tymoteusza rymcimci