105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 marca 2023 - czwartek Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 marca 2023 - czwartek Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 marca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1549961276

Ustawka dwóch uczennic i jej skutki

Grupa kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych spotkało się by obserwować umówioną wcześniej bójkę dwójki dziewczyn.Do zdarzenia doszło kilka dni temu w przejściu podziemnym nieopodal Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Obserwatorzy 'kibicowali' bijącym się dziewczynom i rejestrowali zdarzenie telefonami komórkowymi. Mówi Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ustawka zakończyła się poważnie dla jednej z dziewczyn, która na kilka dni trafiła do szpitala. Jej matka o fakcie poinformowała policję i radną Beatę Wójtowicz.

Tymczasem Paweł Domagała, dyrektor SP nr 10 do której uczęszcza jedna z dziewcząt biorących udział w bójce zapowiedział podjęcie działań profilaktycznych.


W ciągu dwóch tygodni podziemne przejście w którym doszło do tzw. 'ustawki' nastolatek ze szkoły podstawowej będzie uzbrojone w monitoring. Ma zostać też oczyszczone i odmalowane. To pierwsze działania władz Jeleniej Góry po tym jak na światło dzienne wypłynęło zdarzenie sprzed kilku dni gdzie
grupa kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych spotkało się by obserwować umówioną wcześniej bójkę

dwójki dziewczyn. Mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Tzw. "ustawki" nastolatków nie są niczym nowym
ale coraz niższy wiek osób w nich uczestniczących, liczba obserwatorów i to, że zaczynają to robić dziewczyny to już są sytuacje dotychczas niespotykane - mówią nastolatkowie z Jeleniej Góry, komentując to co się wydarzyło kilka dni temu w jednym z podziemnych przejść.

"Uczestnicy tego zdarzenia nie unikną konsekwencji prawnych" - mówi pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Michał Klejnowski i zapowiada też działania prewencyjne.