105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 czerwca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550135470

Sukces jeleniogórskiego badmintonisty

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd jeleniogórskiego badmintonisty do węgierskiego Pecs.


Łukasz Cimosz z KS CHOJNIK Jelenia Góra w parze z Patrykiem Kordkiem z UKS Aktywna Piątka Przemyśl zajęli drugie miejsce w badmintonowym turnieju Międzynarodowych Mistrzostw Węgier w kategorii juniorów. Mówi prezes KS Chojnik Adam Cimosz.

Para przez cały turniej aż do finału szła jak burza. W pierwszych czterech meczach para CIMOSZ/KORDEK nie straciła nawet seta, pokonując kolejno Czechów: Marina Chumchala i Simona Kociana (21-11;21-10), następnie rozstawionych z nr 4 duetem ukraińsko - izraelskim Andrei Don/Maxim Grinbalt (24-22;21-17) , Jakę Ivancica i Mihę Mstena ze Słowenii (21-17;21-18) i wreszcie w półfinale Austriaków Gustava Andree i Tobiasa Rudolfa (21-15;21-17).
W finale po zaciętym trzysetowym meczu nieznacznie lepsi okazali się Czesi Jan Jantosik i Vit Kulisek.
---------------------
4 medale to dorobek jeleniogórskich badmintonistów na GPJM GPMM Yonex Grand Prix Zielonka. Najcenniejszy krążek padł łupem pary Dominika CHOJNACKA / Marcelina FRANCZUK (Sportowa Politechnika Gdańsk), które nie miały sobie równych i zdobyły złoty medal w grze podwójnej. Do złota Dominika dorzuciła jeszcze 2 brązowe medale tj. w singlu i grze mieszanej w parze z Piotrkiem HEINKE.
Czwarty medal też brązowy to łup pary Piotr HEINKE / Kacper GÓRNIAK

'Cieszę się, że moi podopieczni cały czas potwierdzają swoją wysoką pozycję w kraju. Takie sukcesy są motywujące dla mnie jako trenera ale również dla nich samych' - skomentował Adam SŁOMKA trener jeleniogórskich badmintonistów

jelenia góra sukces badmintonista jeleniogórski badmintonista łukasz cimosz badminton