105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HIT-TYP
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
03 października 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-02-2019 | 22:02

Pożar w Szklarskiej Porębie. Nie żyją cztery osoby

Tragiczny Pożar w Szklarskiej Porębie.


aktualizacja godz. 8.10

4 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł wczoraj w budynku byłego ośrodka wypoczynkowego w Szklarskiej Porębie. W żywiołem walczyło 16 zastępów straży pożarnej. Najprwdopodobniej przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia, mówi Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy PSP w Jeleniej Górze

-------------------------------------------------

Cztery osoby zginęły w pożarze byłego ośrodka Polon w Szklarskiej Porębie. Ogień w budynku przy ulicy Górnej zauważono w piątek już około godziny 15.30. Na miejsce udały się zastępy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. W sumie z żywiołem walczyło 16 zastępów strażaków. 

Strażakom szybko udało się zawęzić obszar objęty ogniem do górnych kondygnacji budynku. Przez kilkadziesiąt minut przeszukiwano poddasze budynku, gdzie według relacji świadków miało przebywać kilka bezdomnych osób. Pracę utrudniał rozgrzany do czerwoności, stalowy dach obiektu i panująca wewnątrz bardzo wysoka temperatura. Zalegający wokół budynku śnieg utrudniał bliskie podejście dla wozów bojowych.  

Ostatecznie odnaleziono ciała 4 osób. Nie udało się ich uratować. Walka z żywiołem trwała do późnych godzin wieczornych.  Część konstrukcji dachu budynku zawaliła się. 

fot. źródło: screen fb.com/lwoweknasygnale