105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 czerwca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550488139

Tydzień pomocy osobom poszkodowanym przestępstwami


W całym kraju rozpoczęła się akcja pomocy osobom poszkodowanym przestępstwami. Już po raz 18. we wszystkich sądach i prokuraturach na terenie kraju osoby poszkodowane kradzieżą, oszustwem, rozbojem oraz wszelkimi innymi przestępstwami ściganymi na mocy prawa karnego mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną i merytoryczną.

Podobnie jak w latach ubiegłych o pomoc i poradę można zwrócić się do pracowników wałbrzyskiej prokuratury i sądu rejonowego. Jak mówi zastępca prokuratora rejonowego w Wałbrzychu Jolanta Majcherczyk, na przestrzeni lat frekwencja była różna, ale można śmiało powiedzieć, że akcja cieszy się sporym zainteresowaniem wałbrzyszan. 

– Najczęściej poruszane problemy to przemoc w rodzinie: przemoc fizycznej, słowna. Coraz częściej mamy do czynienia z problemami związanymi z nowoczesnymi technologiami: nękaniem czyli stalkingiem, oraz oszustwami w internecie.

W Wałbrzychu do akcji dołączył między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Kaja Szwajgier, psycholog, podkreśla, że sama myśl o tym, czy warto poprosić o poradę, jest sygnałem ostrzegawczym, którego nie można lekceważyć: 

– To jest ten jeden jedyny moment, żeby podjąć decyzję i sprawdzić, czy pomocy potrzebujemy. Skupiamy się na osobach i ich rodzinach, także dzieciach, których dotknęła przemoc. Akcja ma na celu uwrażliwienie, pokazanie, że te osoby nie są same, że mogą uzyskać pomoc i że ta pomoc dla nich jest. 

Akcja pomocy osobom poszkodowanym przestępstwami potrwa tydzień, do piątku., 23 lutego bieżącego roku

prokuratura MOPS Dolny Śląsk sądy