105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Juliana, Łukasza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Juliana, Łukasza

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
18 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-02-2019 | 09:02

Koncertowe zakończenie miesiąca, czyli muzyczna uczta w Filharmonii!

Poruszająca historia Romea i Julii w symfonicznej odsłonie z Anną Patrys i kabaret w kobiecym wydaniu. To wszystko jeszcze w lutym w Filharmonii Dolnośląskiej.


Poruszająca historia młodych kochanków – Romea i Julii - zawładnęła wyobraźnią wielu artystów. Młodzieńcza miłość sprzeciwiająca się nienawiści dwóch wielkich rodów i zaciekłej walce pomiędzy dorosłymi wzrusza i porusza od wieków. Te niesamowite emocje są jeszcze mocniejsze, gdy tragiczną opowieść niesie muzyka, urzekająca pięknymi melodiami oraz ubrana w barwną, mistrzowską wręcz instrumentację. Właśnie w tym kierunku podąża Fantazja symfoniczna Piotra Czajkowskiego oraz Suita z baletu Sergiusza Prokofiewa. Cykl pieśni Hektora Berlioza Les nuits d’été (Letnie noce) niesie ze sobą cały wachlarz emocji nieszczęśliwie zakochanego, romantycznego bohatera. Owe sześć lirycznych scen, pierwotnie rozpisanych na głos z towarzyszeniem fortepianu, niezwykle wzbogaciła forma orkiestrowa. Nowy - symfoniczny rys, nadał muzycznemu ukłonowi w stronę Snu nocy letniej Williama Shakespeare’a dodatkową moc.

Jakub Chrenowicz – dyrygent
Anna Patrys – sopran
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

Program
Piotr Czajkowski – Fantazja symfoniczna Romeo i Julia
Hector Berlioz – Letnie noce op. 7
Sergiusz Prokofiew – Suita z baletu Romeo i Julia op. 64

Koncert dostępny w ramach programu"filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!"
organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN"

Na ten wyjątkowy wieczór zaprasza dyrygent Szymon Makowski:

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU - KLIKNIJ TUTAJ

A zwieńczeniem muzycznym lutego będzie koncert w Zdrojowym Teatrze Animacji- zaprasza Paweł Urbanek z Filharmonii Dolnośląskiej:

Spora dawka melodii z drugiej połowy ubiegłego wieku okraszona nutką kabaretu – to wszystko czeka nas w formie mini spektaklu. Zagłębimy się w świat kobiet pełnych emocji czy zmian nastrojów. Gdzie jest esencja kobiecości, jakie są prawdziwe moce niewieściej natury za które są podziwiane? W oderwaniu od dnia codziennego warto czasem doświadczyć magii uśmiechu i zarazić się pozytywną energią muzyki, najlepiej tej w wykonaniu Trio JAZZaneiro.

Wykonawcy:
JAZZaneiro w składzie
Marta Sokołowska - wokal
Damian Ciosek - gitara, efekty perkusyjne
Aleksander Miśkiewicz - fortepian
Dominika Łukasiewicz - prowadzenie

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU - KLIKNIJ TUTAJ

jelenia góra koncerty filharmonia dolnośląska w krainie romea i julii filharmonia w jeleniej górze anna patrys jazzaneiro weekend w filharmonii repertuar piosenki o supermankach