105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Festiwal Hitów
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-02-2019 | 11:02

Śniegolepy - startuje kolejna edycja!

Już jutro na skwerze w centrum Szklarskiej Poręby między godz. 10. a 16. odbędzie się kolejna edycja Śniegolepów - czyli Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu.


Impreza ma charakter cało-dniowego happeningu, podczas którego powstają śnieżne figury z przygotowanych wcześniej sześcianów. Do konkursu zostaną zakwalifikowane 4 amatorskie drużyny - one będą pracować na bryłach o boku 1,5 m. Zawodowcy zaś, także podzieleni na 4 drużyny, z uczelni artystycznych Wrocławia, Gdańska, Łodzi i Katowic. Studenci, absolwenci i profesorowie, staną w szranki na trudniejszym poziomie - będą projektować, a potem rzeźbić w śniegu formy aż trzymetrowe. Dlatego też pracę rozpoczną dzień wcześniej, czyli dzisiaj o godz. 10 i będą je wykańczać jutro.

Rzeźby zostaną podświetlone światłem ledowym. Poza jury, swych faworytów wybiorą widzowie, a do rąk profesjonalistów i amatorów trafi NAGRODA PUBLICZNOŚCI.


Program Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu 23 lutego
godz. 10 Rozpoczęcie konkursu dla amatorów
W trakcie: pokazy rzeźbienia w lodzie, warsztaty i dekorowania lodem, konkursy z nagrodami, iluminacje świetlne
godz. 16 Zakończenie konkursu
godz. 1845 Wręczenie nagród i dekoracja uczestników
SILENT FIRE SHOW
godz. 1930 koncert MARCELINY

szklarska poręba program śnieg śniegolepy mistrzostwa polski w rzeźbie ze śniegu rzeźby ze śniegu rzeźba