105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1550915575

Hydrolodzy ostrzegają przed roztopami. Woda w rzekach gwałtownie przybiera


Kilka ciepłych dni w samym środku lutego wystarczyło, żeby śnieg, który grubą warstwą zalega wyższe obszary regionu zaczął się topić, a woda w górskich potokach gwałtownie przybierać.

W zasilanym wodą z rzeki Bystrzyca Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim ubiegłej nocy poziom wody podnosił się 15 centymetrów na godzinę. Mówi Adam Hausman, wójt gminy Walim

Zanim woda z jeziora  została spuszczona przez otwarte w zamykającej je, zabytkowej tamie śluzy, podtopiła leżące przy brzegu zabudowania i pensjonaty. To się działo błyskawicznie – mówi Jacek Tomaniewski, właściciel pensjonatu Fregata:

Pod wodą znalazła się też budowa multimedialnej kładki, łączącej oba brzegi jeziora:

Po otwarciu śluz sytuacja nad brzegiem jeziora stabilizuje się, a poziom wody bardzo powoli, ale opada. Sam proces upuszczania wody z jeziora jest wyjątkowym i spektakularnym widowiskiem. Tony wody przelewające się przez pochodzącą z początku XX wieku, kamienną zaporę, która wręcz drży w posadach są widokiem wartym zobaczenia. 

 


zagórze śląskie jezioro bystrzyckie