105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 października 2020 - poniedziałek | Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 października 2020 - poniedziałek | Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
19 października 2020 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

24-02-2019 | 16:02

Festiwal Narciarstwa Biegowego rozpoczęty

Wspaniała pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników - taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów


Wspaniała pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników - taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Indywidualnie bezkonkurencyjni okazali się Michał Skowron, który wkrótce będzie reprezentował Polskę na Uniwersjadzie, oraz Dorota Kuźma, dla której było to pierwsze zwycięstwo w biegu narciarskim. Michał Skowron poprowadził swoją rodzinę do zwycięstwa w klasyfikacji najszybszych. Natomiast najstarszą familią okazała się rodzina Pietruszko, której czternaścioro przedstawicieli żyje w sumie 764 lata. Także Szklarska Poręba czynnie włączyła się w to święto- mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Drużyny rodzin składały się z osób z różnych stron Polski i Europy, z dziadków, ojców, matek, kuzynów, dzieci, wnucząt. W pięknej scenerii Gór Izerskich, oświetlanych cudownie przez słońce, wszyscy dali się z siebie bardzo wiele. Jak na przykład Tadziu Wójcicki (rocznik 2013), który samodzielnie pokonał całą trasę w dwie godziny i jedenaście minut.
O ponad godzinę krócej biegł Walter Judka (rocznik 1943) - legenda Jakuszyc, jedyny uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów. jak zwykle stawił się na starcie z synami, synową i wnuczkami.
W Rodzinnej Jedenastce pobiegło 476 osób, a w Biegu Zuchów dla uczniów podstawówek na dystansie jednego kilometra - 80 dzieci.

W tym roku organizatorzy Biegu Piastów spodziewają się rekordowej liczby osób bo aż 8 tysięcy. Są jeszcze wolne miejsca- mówi Leszek Kosiorowski członek zarządu Stowarzyszenia Biegu Piastów.

Zawody na koronnym 50-cio kilometrowym dystansie rozegrane zostaną 2 marca. To właśnie w nich wystartuje Justyna Kowalczyk.

http://wyniki.datasport.pl/results2810/

http://wyniki.datasport.pl/results2810/

https://wyniki.datasport.pl/results2810/

 

#szklarskaporęba #biegpiastów #jakuiszyce