105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Best of HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

03-03-2019 | 16:03

Tragedia w Jaworzynie Śląskiej. 16-latek spadł na kolejową trakcję elektryczną


16-letni chłopiec spadł z nieużywanej kładki nad torami wprost na kolejową trakcję elektryczną. Porażony prądem wpadł do wagonu kolejowego. Pomimo prawie godzinnej akcji reanimacyjnej dziecka nie udało się uratować.

Do tragedii doszło wczoraj wieczorem nieopodal starego dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej. W nieustalonych dotąd okolicznościach 16-latek spadł ze znajdującej się kilkanaście metrów nad torami kładki. O zdarzeniu policję zawiadomił pracownik stacji PKP.

Wiadomo, że w chwili zdarzenia w okolicy przebywały inne osoby – policja i zajmująca się sprawą prokuratura ustalają, czy były obecne na kładce w bezpośredniej odległości od chłopca. Do czasu sekcji zwłok nie ma też odpowiedzi, czy 16-latek był pod wpływem środków odurzających – narkotyków lub dopalaczy, oraz alkoholu.

Nieoficjalnie mówi się, że wypadek mógł być skutkiem tzw challenge'u, czyli wyzwania, jakie nastolatkowie stawiają przed sobą za pomocą mediów społecznościowych. Policja nie potwierdza takiej zależności.

Niecałe 24 godziny po tragedii ani bezpośrednie dojście do kładki, ani ona sama nie zostały zabezpieczone, a wokół niej kręcą się nastolatkowie. Wystarczyło poczekać kilkadziesiąt minut, żeby grupa chłopców próbowała wejść na przeprawę. Na widok naszego reportera z aparatem – zawrócili.

Do sprawy będziemy wracać. 

(JZ)

Zdjęcia


jaworzyna śląska