105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

04-03-2019 | 19:03

Za 70 tys zbadają gdzie w Wałbrzychu wybudować basen


70 tysięcy złotych przeznaczy wałbrzyski magistrat na sporządzenie analizy mającej dać odpowiedź czy i gdzie w Wałbrzychu wybudować odkryty basen. Decyzję w tej sprawie podjęli na ostatniej sesji miejscy radni.

Analiza pozwoli nam przede wszystkim dać odpowiedź, gdzie taki basen powinien być zlokalizowany – powiedział Edward Szewczak z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. – Chodzi głównie o dostęp do wody czy też możliwość wybudowania wielu miejsc parkingowych. To wszystko musi być wzięte pod uwagę już na etapie projektowania. Ponad to w tej analizie znajdują się informacje o tym, jak duży to powinien być basen i jakie atrakcje przy nim powinny się znaleźć.

Kilka miesięcy temu Biuro Rewitalizacji urzędu miejskiego przeprowadziło ankietę, w której mieszkańcy Wałbrzycha jedno znacznie opowiedzieli się za wybudowaniem takiego obiektu w mieście. Prezydent Szełemej wspólnie z radnymi podjęli decyzję o tym, by w przeciągu najbliższych dwóch - trzech lat taki obiekt w Wałbrzychu powstał.

Przez wiele kolejnych lat budowa odkrytej pływalni znajdowała się końcu listy potrzebnych miastu inwestycji. Ubiegłoroczne, wyjątkowo upalne lato i jeszcze bardziej gorący okres wyborczy sprowokowały początek publicznej dyskusji na ten temat:

Wspólnie z biurem promocji postanowiliśmy zapytać mieszkańców o to gdzie chcieli by w przyszłości korzystać z takiego basenu odkrytego – mówi w rozmowie z naszym reporterem Justyna Pichowicz z Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Wałbrzychu – Zaskoczyła nas aktywność mieszkańców i to, jak bardzo popularny stał się ten wpis. Na Facebooku ilość odbiorców przekroczyła 60 tysięcy, a 6300 osób wzięło udział w samej ankiecie.

Spośród dwóch wskazanych lokalizacji większość, bo aż 67%, wskazało Nowe Miasto jako lokalizację obiektu.

Ponad 100-tysięczny Wałbrzych to jedyne tak duże miasto na Dolnym Śląsku pozbawione odkrytej pływalni. Jeszcze do lat 80 XX wieku funkcjonowały tam 3 takie obiekty. Ostatni z nich zamknięty został w 2014 roku. Obecnie wałbrzyszanie korzystają z letnich pływalni w Świebodzicach, Świdnicy lub czeskim Mezimesti.

wałbrzych basen