105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 stycznia 2022 - czwartek | Imieniny: Fabiana, Sebastiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 stycznia 2022 - czwartek | Imieniny: Fabiana, Sebastiana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
20 stycznia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-03-2019 | 08:03

Nietypowa zbiórka wałbrzyskiego Muzeum Porcelany


Z bardzo nietypową prośbą zwróciło się do mieszkańców regionu wałbrzyskie Muzeum Porcelany, które za pośrednictwem mediów społecznościowych organizuje zbiórkę… stolików. Im bardziej zapomnianych – tym lepiej. Jaki związek ma zabytkowa porcelana ze zdjętymi ze strychów stolikami mówi z Monika Gerlach działu Edukacji i Promocji Muzeum Porcelany:

– Zbieramy stoliki, stoliczki – mogą być małe, najlepiej takie z grubym blatem albo z montowaną szufladą. Zapomniane, gdzieś ze strychu, z piwnicy. Nie muszą być zabytkowe. Wręcz nawet nie powinny. Przygotowujemy wystawę, której motywem przewodnim będzie Alicja w krainie czarów i będą one przerobione na ekspozytory porcelany.

Jacek Drejer Dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu wyjaśnia ideę zorganizowanej zbiórki:

– Mamy taki plan, aby przyszłym roku zorganizować wystawę pochodzących z naszych zbiorów tak zwanych “śniadaniówek” – czyli zestawów: talerz, spodek i filiżanka. Mamy tego naprawdę sporo, ale z braku miejsca rzadko są pokazywane na stałej ekspozycji. A ponieważ są to serwisy do picia herbaty więc pierwsza rzecz, która przyszła nam do głowy, to „Herbatka u kapelusznika” z Alicji w krainie czarów. Stąd pomysł na aranżację tej wystawy. Żeby było jak najwięcej małych i większych stoliczków, o które oczywiście bardzo, bardzo prosimy.

Ofiarowane meble miałyby pozostać w Muzeum już na stałe, na poczet przyszłych wystaw. Nawet te najbrzydsze zyskają nowe życie: pocięte, pomalowane, zostaną dodane szyby i podświetlenia. Staną się zupełnie czymś innym niż starymi, zapomnianymi meblami ze strychu.

 

wałbrzych muzeum porcelany