105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Festiwal Wakacyjnych Hitów
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-03-2019 | 10:03

W kwietniu ruszy budowa DCS w Jakuszycach

Do maja ma zostać podpisana umowa z konsorcjum firm, które wybudują w Szklarskiej Porębie Jakuszycach Dolnośląskie Centrum Sportu.


Zaplanowana inwestycja to obiekt o wielofunkcyjnym, całorocznym przeznaczeniu który ma służyć nie tylko biegaczom na nartach i biathlonistom. Dzięki niemu w Górach Izerskich będzie można organizować zawody najwyższej światowej rangi. Mówi Sebastian Kącki prezes Dolnośląskiego Parku Inwestycji i Nauki.

Powstaną nowe trasy narciarskie i biathlonowe ze strzelnicą, system naśnieżania, krytą pływalnią, boiskiem piłkarskim z bieżnią lekkoatletyczną, 3,5 km długości rolkostrada oraz trasy rowerowe i saneczkowe dla dzieci i młodzieży. Jeśli chodzi o część narciarską nowego ośrodka, przewidziano ok. 80 km amatorskich tras oraz trzy wydzielone pętle dla profesjonalistów.

W budynku głównym o powierzchni prawie 13 tys. metrów kwadratowych, znajdzie się m.in. ponad 200 miejsc noclegowych, sale konferencyjne i szkoleniowe, sale odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią, pomieszczenia treningowe, także ze strzelnicą, prasowe oraz muzeum sportów zimowych.

Centrum stanie się całorocznym ośrodkiem treningowym dla różnych dyscyplin, jak również badawczym i testowym nowoczesnych technologii oraz obiektem przygotowań paraolimpijskich z pomieszczeniami i infrastrukturą przystosowaną dla potrzeb sportowców o różnym stopniu niepełnosprawności.

 

Zdjęcia


inwestycja Dolnoślaskie Centrum Sportu jakuszyce DCS