105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

09-03-2019 | 08:03

Zmiana decyzji władz Politechniki: filie w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy zostają


Władze Politechniki Wrocławskiej zmieniają zdanie w sprawie dalszych losów wydziałów zamiejscowych uczelni. Po dzisiejszym spotkaniu z prezydentami Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Legnicy oraz Marszałkiem Województwa ogłoszono, że wydziały zamiejscowe nie tylko nie będą wygaszane, ale w kolejnych latach otwierane na nich będą kolejne kierunki studiów.

Po spotkaniu prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej powiedział:

Nie było w rzeczywistości nie ma żadnej woli po stronie Politechniki wyprowadzania się z regionu. Odwrotnie – zgodziliśmy się co do tego, że nowe kierunki rozwoju gospodarczego wyraźnie wskazują na potrzeby dywersyfikacji czyli wzmocnienia obszarów nie tylko metropolitalnych.

Jelenia Góra Legnica i Wałbrzych nie tylko będą miały Politechnikę, ale będzie ona w tych ośrodkach rozwijała się w postaci nowych kierunków tak, aby jak największa liczba młodych ludzi mogła się kształcić, a później pracować i pozostać w obszarach całego Dolnego Śląska.

Władze politechniki w opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu napisały:

– Uczestnicy spotkania dementują pojawiające się w mediach informacje o braku rekrutacji w tegorocznym naborze w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

Jest to o tyle dziwne oświadczenie, że informację o wygaszaniu wydziałów zamiejscowych oraz wstrzymaniu rekrutacji na nowy rok akademicki podała rzecznik Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Niczewska, która  powiedziała:

– Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym nie przewiduje istnienia zamiejscowych wydziałów, takich jak te we wspomnianych miastach. Zapadła zatem decyzja o wygaszaniu tych wydziałów. Oczywiście nie możemy tego zrobić z dnia na dzień, dlatego, że są tam studenci, pracownicy i tak dalej.

politechnika wrocławska