105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 marca 2023 - sobota Imieniny: Marioli, Wieäczysława, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Tydzień w Regionie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 marca 2023 - sobota Imieniny: Marioli, Wieäczysława, Ireneusza

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 marca 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1552289775

Co dalej z terenem po byłym basenie w Szczawnie Zdroju?


Niecałą dekadę temu tętnił życiem, wypełniony gwarem kąpiących się ludzi. Dziś straszy wypełnionymi gruzem nieckami i chylącymi się ku upadłości resztkami wyburzonego budynku socjalnego. Przeszło 1,5 hektarowy teren po byłym kąpielisku w Szczawnie Zdroju od lat jest niechlubną wizytówką uzdrowiska.

Basen sprzedany w niejasnych okolicznościach za zaskakująco niską cenę jeszcze do niedawna zasłaniało ogrodzenie. Odkąd kilka tygodni temu zniknęło, zaniedbany teren kłuje w oczy mieszkańców i gości uzdrowiska. Mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju

Gminy nie stać na ponowne odkupienie terenu po basenie. Właściciel nie ustępuje z oczekiwań finansowych. W patowej wydawałoby się sytuacji pojawiło się jednak światełko nadziei:

Mieszkańcy ze znużeniem, ale i z nadzieją przyglądają się działaniom gminy. NIe wyobrażają sobie jednak, żeby w tym miejscu powstało coś innego, niż basen:

(JZ)

 


szczawno-zdrój