22 kwietnia 2019 - poniedziałek | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Best of
22 kwietnia 2019 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

06-04-2019 | 23:04

Pierszy krok koszykarzy Sudetów do 1/4 walki o 1. ligę

Koszykarze Sudetów Jelenia Góra wygrali na własnym parkiecie 91:65 z MCKiS Jaworzno w pierwszym meczu drugiej fazy play -off.

Stawką rywalizacji do dwóch zwycięstw jest awans do ćwierćfinału walki o 1-szą ligę. Kapitalne zawody rozegrał Łukasz Niesobski autor 35 (18pkt do przerwy) ze skutecznością rzutów z gry ponad 60 %. O ile w pierwszej połowie goście ne stracili dużo dystansu do gospodarzy (44:39) dzięki min. rzutom za 3pkt. to w drugiej odsłonie gospodarze ich zamęczyli szybką grą i z każdą minutą przewaga Sudetów rosła. Rozgrywający gospodarzy Michał Kozak tym razem "tylko" 10 oczek ale za to 12 asyst.

Gra toczy się do dwóch zwycięstw, Kolejny mecz w sobotę w Jaworznie, jeśli będzie konieczność rozegrania trzeciego meczu, to odbędzie się on w Jeleniej Górze w środę 17-stego kwietnia.