105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2022 - wtorek | Imieniny: Błażeja, Saturnina
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2022 - wtorek | Imieniny: Błażeja, Saturnina

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A ***                  

Breaking News
29 listopada 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-04-2019 | 09:04

Bezpieczniej na drogach. Policjanci podsumowują pierwszy kwartał roku


Spadek liczby wypadków o niemal połowę, śladowa ilość wypadków śmiertelnych – wałbrzyscy  policjanci wydziału ruchu drogowego podsumowali pierwszy kwartał 2019 roku – i mają powody do zadowolenia. Mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji:

– Wałbrzych na tle całej Polski wygląda bardzo dobrze. Od początku roku wydarzyło się 25 wypadków, na 29 w tym samym okresie roku ubiegłego. Jeszcze lepiej wygląda to, kiedy popatrzymy na statystyki całoroczne: Najwięcej, aż 9 wypadków śmiertelnych, bo mówię tutaj o tych najpoważniejszych, wydarzyło się w 2014 roku. W zeszłym roku zeszliśmy do ilości 4 wypadków śmiertelnych, w tym roku był tylko jeden i oby tak zostało do końca.

Zapytaliśmy policjantów w czym leży przyczyna tak dużego spadku zdarzeń. Odpowiadają jednoznacznie: najważniejsza jest profilaktyka – nie tylko wśród kierowców. Z całą pewnością zwiększona świadomość kierowców, ale także pieszych. Należy to  podkreślić, bo najwięcej osób które ginęły na drogach, to piesi oraz inni niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli na przykład motocykliści oraz rowerzyści.

– Ta wiedza naszych mieszkańców jest coraz większa i teraz cieszy ale oczywiście to także działania wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, których na drogach jest w ciągu dnia bardzo dużo – od 20 do 30 policjantów, którzy na trzech zmianach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób które przyjeżdżają do Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego

Dla wzrostu bezpieczeństwa nie bez znaczenia pozostaje rosnąca z roku na rok ilość budowanych w Wałbrzychu ścieżek rowerowych:

– Rowerzyści czy też piesi coraz częściej są odseparowanie od jezdni. Jeżeli będziemy kontynuować te działania i budowali drogi dla rowerzystów, które nie są tożsame z jezdnią, to będzie tylko i wyłącznie dobrze i pozytywnie dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – kończy sierżant Marcin Świeży.

policja wałbrzych