105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lipca 2019 - poniedziałek | Imieniny: Marii, Magdaleny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arek Włodarski

Gramy bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lipca 2019 - poniedziałek | Imieniny: Marii, Magdaleny
22 lipca 2019 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-04-2019 | 09:04

Wygrana Zagłębia z Wisłą

W spotkaniu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin wygrali na własnym boisku z Wisłą Kraków 3:1 (2:0).


Bramki dla lubinian zdobywali Patryk Tuszyński - dwie oraz Filip Jagiełło. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Jakub Błaszczykowski. Tym samym po rundzie zasadniczej, Zagłębie, zajmuje piąte miejsce w tabeli. Krakowianie kończą zaś poza czołową ósemką, na dziewiątej pozycji w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Mówi obrońca 'miedziowych' Bartosz Kopacz.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:0)

Bramki: Patryk Tuszyński 14', 77' Filip Jagiełło 27' - Jakub Błaszczykowski 52'

Zagłębie: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Sasa Balić - Filip Starzyński, Filip Jagiełło (50' Dawid Pakulski), Jakub Tosik - Bartłomiej Pawłowski (78' Alan Czerwiński), Damjan Bohar - Patryk Tuszyński (90' Patryk Mucha).

Wisła: Mateusz Lis - Łukasz Burliga, Lukas Klemenz (21' Matej Palcić), Maciej Sadlok (82' Rafał Boguski), Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Vukan Savicević - Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Drzazga, Sławomir Peszko (74' Paweł Brożek) - Marko Kolar.

Żółte kartki: Guldan, Mucha (Zagłębie) oraz Klemenz, Burliga, Sadlok (Wisła).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 6189.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. po ustaleniach ze stacjami telewizyjnymi przedstawił szczegółowy terminarz wszystkich siedmiu kolejek rundy finałowej. KGHM Zagłębie Lubin w 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy zagra w sobotę 13 kwietnia o godzinie 18:00 z Pogonią Szczecin, zaś sezon w 37. kolejce zakończy wyjazdowym meczem z Legią w Warszawie, który odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 18:00.

31. kolejka:

Sobota, 20 kwietnia 2019
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (15:30, Canal+ Sport / TVP)
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (18:00, nSport+)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (18:00, Canal+ Sport)
Legia Warszawa - Cracovia (20:30, Canal+ Sport/Canal+ 4K)

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Wisła Kraków - Wisła Płock (15:30, Eurosport 1)
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec (15:30, Canal+ Sport)
Korona Kielce - Śląsk Wrocław (18:00, Canal+ Sport)
Górnik Zabrze - Arka Gdynia (18:00, Eurosport 1)

32. kolejka:

Wtorek, 23 kwietnia 2019
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin (18:00, Eurosport 1)
Cracovia - Jagiellonia Białystok (20:30, Canal+ Sport / TVP / Canal+ 4K)

Środa, 24 kwietnia 2019
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (18:00, Canal+ Sport)
Lech Poznań - Legia Warszawa (20:30, Canal+ Sport/Canal+ 4K)

Czwartek, 25 kwietnia 2019
Wisła Płock - Korona Kielce (18:00, Canal+ Sport)
Arka Gdynia - Miedź Legnica (18:00, Eurosport 2)
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (20:30, Eurosport 2)

33. kolejka:

Piątek, 26 kwietnia 2019
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (18:00, Eurosport 2)
Piast Gliwice - Cracovia (20:30, Canal+ Sport/Canal+ 4K)

Sobota, 27 kwietnia 2019
Pogoń Szczecin - Lech Poznań (18:00, Canal+ Sport)
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (20:30, Canal+ Sport / TVP / Canal+ 4K)

Niedziela, 28 kwietnia 2019
Miedź Legnica - Wisła Płock (13:00, Canal+ Sport)
Korona Kielce - Arka Gdynia (15:30, nSport+)
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (18:00, Canal+ / Canal+ 4K)

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec (18:00, Eurosport 1)

34. kolejka:

Piątek, 3 maja 2019
Wisła Płock - Arka Gdynia (18:00, Eurosport 2)
Górnik Zabrze - Wisła Kraków (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)

Sobota, 4 maja 2019
Korona Kielce - Miedź Legnica (15:30, nSport+)
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin (18:00, Canal+ Sport)
Legia Warszawa - Piast Gliwice (20:30, Canal+ Sport / TVP / Canal+ 4K)

Niedziela, 5 maja 2019
Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław (15:30, Canal+ Sport)
Cracovia - Lechia Gdańsk (18:00, Canal+ / Canal+ 4K)

Poniedziałek, 6 maja 2019
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (18:00, Eurosport 1)

35. kolejka:

Piątek, 10 maja 2019
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec (18:00, Eurosport 2)
Wisła Kraków - Korona Kielce (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)

Sobota, 11 maja 2019
Śląsk Wrocław - Wisła Płock (15:30, nSport+)
Miedź Legnica - Górnik Zabrze (18:00, Canal+ Sport)
Cracovia - Lech Poznań (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)

Niedziela, 12 maja 2019
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (13:00, Canal+ Sport)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (15:30, Canal+ Sport)
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin (18:00, Canal+ / TVP / Canal+ 4K)

36. kolejka:
Poniedziałek, 13 maja 2019
Arka Gdynia - Wisła Kraków (18:00)

Wtorek, 14 maja 2019
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław (20:30)
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (20:30)
Górnik Zabrze - Wisła Płock (20:30)

Środa, 15 maja 2019
Lech Poznań - Lechia Gdańsk (20:30, TVP)
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia (20:30)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (20:30)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (20:30)

37. kolejka:

Sobota, 18 maja 2019
Wisła Kraków - Miedź Legnica (15:30)
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia (15:30)
Korona Kielce - Górnik Zabrze (15:30)
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec (15:30)

Niedziela, 19 maja 2019
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (18:00)
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin (18:00)
Piast Gliwice - Lech Poznań (18:00)
Cracovia - Pogoń Szczecin (18:00)

 

mecz zagłębe piłka nożna zagłębie lubin