105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 czerwca 2019 - niedziela | Imieniny: Aliny, Benona, Anety

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 czerwca 2019 - niedziela | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
16 czerwca 2019 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

19-04-2019 | 12:04

Za nami IV Gala Sportu Powiatu Lubańskiego

Impreza ta jest wspaniałą okazją do poznania osiągnięć wschodzących gwiazd sportu, trenujących w klubach powiatu.


Po raz kolejny Gala odbyła się w gościnnych murach Zamku Czocha. Wszyscy otrzymali specjalnie na tą okazję przygotowane upominki, natomiast nagrodzeni Nagrodą Starosty Lubańskiego otrzymali nagrody pieniężne. Nagrodami pieniężnymi uhonorowani zostali również trenerzy wyróżniających się zawodników. - Tak naprawdę w galach sportu chodzi o to, aby spotkać się i pokazać osoby, które swoją pracą, determinacją, chęcią osiągnięcia celu i pokonania samego siebie pokazują, że aby coś osiągnąć trzeba mieć samozaparcie i cel - mówi Starosta Lubański Walery Czarnecki.

Oliwier Cieślak

I miejsce Ogólnopolski Turniej Kajak – Polo – Leśna 06.07.2018 r.
III miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kajak – Polo– Małomice 08.09.18 r.
VI miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w slalomie – Małomice 08.09.2018 r.

Olga Przybysz

I miejsce – 100 m stylem klasycznym Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Poznań 15-16.06.2018 r.
I miejsce – 200 m stylem klasycznym Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Poznań 15-16.06.2018 r.
II miejsce – 50 m stylem klasycznym Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Poznań 15-16.06.2018 r.
II miejsce – 200 m stylem zmiennym Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Poznań 15-16.06.2018 r.
I miejsce – 200 m stylem klasycznym Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Wrocław 07-08.12.2018 r.
III miejsce – 50 m stylem klasycznym Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Wrocław 07-08.12.2018 r.
III miejsce - 100 m stylem klasycznym Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Wrocław 07-08.12.2018 r.
I miejsce – 50 m stylem klasycznym Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego 15-16.06.2018 r.
I miejsce – 100 m stylem klasycznym Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego 15-16.06.2018 r.
I miejsce – 200 m stylem klasycznym Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego 15-16.06.2018 r.
I miejsce – 200 m stylem dowolnym Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego 15-16.06.2018 r

Milena Krawczyk

I miejsce – 100 m styl dowolny w III Neptun International Swimming Meeting Świdnica – Świdnica 15.12.2018 r.
I miejsce – 50 m styl motylkowy w III Neptun International Swimming Meeting Świdnica – Świdnica 15.12.2018 r.
I miejsce – 50 m styl grzbietowy w III Neptun International Swimming Meeting Świdnica – Świdnica 15.12.2018 r.

Filip Musiał

IV miejsce – 100 m styl dowolny w Mistrzostwach Dolnego Śląska Nowa Ruda – Nowa Ruda 07-08.12.2018 r.
II miejsce – 200 m styl dowolny w Mistrzostwach Dolnego Śląska Nowa Ruda – Nowa Ruda 07-08.12.2018 r.
VIII miejsce – 50 m styl motylkowy w Mistrzostwach Dolnego Śląska Nowa Ruda – Nowa Ruda 07-08.12.2018 r.
VII miejsce – 50 m styl dowolny w Mistrzostwach Dolnego Śląska Nowa Ruda – Nowa Ruda 07-08.12.2018 r.

Kamil Wróblewski

VII miejsce – 100 m stylem zmiennym Zimowe Mistrzostwa Polski 16 latków
III miejsce – 50 m stylem motylkowym Zimowe mistrzostwa DOZP
III miejsce – 50 m stylem klasycznym Zimowe mistrzostwa DOZP
III miejsce – 50 m stylem klasycznym Grandprix puchar polski w Poznaniu w roczniku 16 latków
III miejsce – 100 m stylem zmiennym Grandprix puchar polski w Poznaniu w roczniku 16 latków

Rober Kendzia

IV miejsce Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym – Jelenia Góra 03.03.2018 r.
IV miejsce Wyścig pod Górę o Puchar Św. Anny z Proszówki – Mistrzostwa Dolnego Śląska w Jeździe Indywidualnej na Czas MTB – Gryfów Śląski – Proszówka 24.06.2018
V miejsce – Szykamy Następców Olimpiczyka Tadeusza Mytnika Mistrzostwa Dolnego Śląskiego w jeździe indywidualnej na czas – Nowice 07.07.2018
I miejsce Cykl Czasówek Karkonoskich – VII Czasówka Kaczawska – jazda indywidualna na czas – Wojcieszów 22.09.2018 r.
I miejsce Cykl Czasówek Karkonoskich – Czasówka Gorzanowicka – jazda indywidualna na czas – Pogwizdów 29.09.2018 r.
VI miejsce – XXI Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy z okazji 'Wiosny Cieplickiej” – Jelenia Góra 28.04.2018 r.

WYRÓŻNIENIA

Anna Klatka

IV miejsce Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe LZS – Wolbórz 06.10.2018 r.
IX miejsce Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Nestke cup – Warszawa 13.09.2018 r.

Łukasz Klatka – wyróżnienie

VI miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych Namysłów 17.11.2018 r.
III miejsce Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych – Żerków 03.03.2018 r.
VI miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych Namysłów 17.11.2018 r.

Mateusz Franczak

II miejsce w Pomerancowy Mitink (Czechy) – Jablonec nad Nissou 01.12.2018 r.
XI miejsce Finał Ogólnopolski LDK! Nestle Cup - 12-13.09.2018 Warszawa;

Ewa Dziemidowicz

II miejsce w skok w dal – Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Mistrzostwa Oleśnicy – Oleśnica 19.05.2018 r.
III miejsce rzut oszczepem Ogolnopolski Mityng Lekkoatletyczny Mistrzostwa Oleśnicy 19.05.2018

Aleks Krzysztoń

III miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w slalomie kajakowym, Wietrznica 26.08.2018 r.
III miejsce Ogólnopolski Turniej Młodzików Kajak – Polo – Choszczno 01-02.09.2018 r.

Oliwer Sztuba

VI miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie Kajakowym – Wietrznica 26.08.2018 r.

Wiktor Kowalczyk

VIII miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie – Wietrznica 26.08.2018 r.

Justyna Łakota

V miejsce Mistrzostwa Polski w sztafetach – Suwałki 02.06.2018 r.
XXIII Halowe Mistrzostwa Polski 1000 m – Toruń

Radosław Puzio

I miejsce – 50 m stylem grzbietowym w Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego
II miejsce - 100 m kraulem w Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego
V miejsce - 50 m stylem grzbietowym w trakcie Mistrzostw Polski 17 i 18 latków
VII miejsce - 100 m kraulem w trakcie Mistrzostw Polski 17 i 18 latków

Jakub Borowiecki

XVII miejsce Finał B – 50 m stylem motylkowym Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-16.12.2018 Olsztyn
XIII miejsce Finał B – 100 m stylem zmiennym Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-16.12.2018 Olsztyn
XX miejsce Finał B – 50 m stylem dowolnym Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-16.12.2018 Olsztyn

Jakub Cepuchowicz

VII miejsce -50 m w stylu grzbietowym Mistrzostwa Polski Juniorów 13-15.07.2018 Oświęcim
VII miejsce – 100 m w stylu grzbietowym Mistrzostwa Polski Juniorów 13-15.07.2018 Oświęcim
VIII miejsce – 200 m w stylu grzbietowym Mistrzostwa Polski Juniorów 13-15.07.2018 Oświęcim

Kacper Bakan

VII miejsce wśród zawodników z całego kraju – Ogólnopolski Wyścig o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich w kolarstwie szosowym – jazda parami na cza – Strzelce Krajeńskie 19.05.2018 r

Szymon Kukułka

VII miejsce wśród zawodników z całego kraju – Ogólnopolski Wyścig o Puchar Burmistrza Strzelc Krajeńskich w kolarstwie szosowym – jazda parami – Strzelce Krajeńskie 19.05.2018 r.
VIII miejsce Puchar Polski jazda indywidualna na czas – Gostyń 05.05.2018 r.
IV miejsce – Eliminacje do Mistrzostw Polski w Kryterium ulicznym – Nowa Ruda 22.04.2018

Bartłomiej Janiszek

IV Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze startu wspólnego serii Pucharu Polski – Gostyń 06.05.2018 r.
XIV Puchar Polski – memoriał Tomka Jakubowskiego – jazda indywidualna na czas – eliminacje do OOM – Chrzypsko Wielkie 16.06.2018,
XXXI miejsce Eliminacje do Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży – jazda indywidualna na czas serii Puchar Polski – Gostyń 05.06.2018

NAGRODY PIENIĘŻNE – ZAWODNICY

Oliwia Sławińska

II miejsce w kata indywidualne Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
II miejsce w Kumite indywidualne Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
III miejsce w Kata drużynowe Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
III miejsce w Kumite drużynowe Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.

Dawid Stodolny

III miejsce Berlin Open 2018 – Berlin 17.02.2018 r.
III miejsce Budokan Astromal Cup – Leszno 25.03.2018 r.

Kacper Sztuba

V miejsce 4 Puchar Świata Seniorów TACEN (Słowenia) 01-02.09.2018 r.,
I miejsce Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w konk. C-1 Kraków 29-30.09.2018 r.
I miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów C – 1, Kraków 20-22.05.2018 r.
I miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów C – 1x3 Kraków 20-22.05.2018 r.

Wojciech Fabijański

III miejsce kat C-2 mix - VII Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie Kajakowym – Wietrznica 26.08.2018 r.
I miejsce kat. C-1 – Międzynarodowe zawody w ramach turnieju 'Nadziei Olimpijskich” – Kraków 30.09.2018 r.

Alicja Bulera

III miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym lat. C-2 Mix Kraków – Kraków 18-20.05.2018 r.
II miejsce Puchar Europy Juniorów w Slalomie Kajakowym, kat C-1, Kraków 28-29.07.2018 r.

Rafał Kusto

V miejsce seniorzy/5 młodzieżowiec – 50 m styl klasyczny Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu – Łódz – 24-27.05.2018 r.
VI miejsce seniorzy/5 młodzieżowiec – 100 m styl klasyczny Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu – Łódz – 24-27.05.2018 r.
IV miejsce seniorzy/ 3 młodzieżowiec – 200 m styl klasyczny Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu – Łódz – 24-27.05.2018 r.
III miejsce – 200 m styl klasyczny Arena Gran Prix Polski w pływaniu Poznań 24-25.11.2018
VI miejsce – 100 m stylem klasycznym Arena Gran Prix Polski w pływaniu Poznań 24-25.11.2018
III miejsce – 50 m stylem klasycznym Arena Gran Prix Polski w pływaniu Poznań 24-25.11.2018 - Puchar Polski

Mateusz Urban

I miejsce Międzynarodowy Turniej Pięciu Narodów,
II miejsce - 3 Międzynarodowy Turniej Trzech Granic,
I miejsce - 38 Międzynarodowy Turniej Złota Rękawica Wisły

TRENERZY

Przemysław Chorzępa

Osiągnięcia zawodników:

- III miejsce Magda Ciupak – Mistrzostwa Polskie LZS Biegi Przełajowe 03.03.2018 Żerków;

- III miejsce Łukasz Klatka – Mistrzostwa Polskie LZS Biegi Przełajowe 03.03.2018 Żerków;

- XI miejsce Konrad Wujda – Mistrzostwa Polski U 20,U18,U16 -Włocławek 23-25.06.2018

- XIII m. Ewa Dziemidowicz – Mistrzostwa Polski U 20,U18,U16 -Chorzów 27-29.07.2018

- XXVI miejsce Kaja Popiel - Mistrzostwa Polski U 20,U18,U16 - Bełchatów 22-23.09.201

Tomasz Podbucki

Osiągnięcia zawodników:

- Dawid Stodolny

III miejsce Berlin Open 2018 – Berlin 17.02.2018 r.
III miejsce Budokan Astromal Cup – Leszno 25.03.2018 r.

- Oliwia Sławińska

III miejsce Budokan Astromal Cup – Leszno 25.03.2018 r.
I miejsce w Kata indywidualne Lubańska Gala Samuraja w Karate – Lubań 17.11.2018 r.
I miejsce w Kumite indywidualne Lubańska Gala Samuraja w Karate – Lubań 17.11.2018 r.
II miejsce w kata indywidualne Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
II miejsce w Kumite indywidualne Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
III miejsce w Kata drużynowe Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
III miejsce w Kumite drużynowe Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.

Jacek Jaworski

Osiągnięcia zawodników:

- Dawid Stodolny

III miejsce Berlin Open 2018 – Berlin 17.02.2018 r.
III miejsce Budokan Astromal Cup – Leszno 25.03.2018 r.

- Oliwia Sławińska

III miejsce Budokan Astromal Cup – Leszno 25.03.2018 r.
I miejsce w Kata indywidualne Lubańska Gala Samuraja w Karate – Lubań 17.11.2018 r.
I miejsce w Kumite indywidualne Lubańska Gala Samuraja w Karate – Lubań 17.11.2018 r.
II miejsce w kata indywidualne Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
II miejsce w Kumite indywidualne Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
III miejsce w Kata drużynowe Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.
III miejsce w Kumite drużynowe Polish Open Cuprum Cup 2018 – Legnica 18.11.2018 r.

Jacek Sztuba

- Osiągnięcia zawodniczki

Nikola Terpiłowska :

III miejsce Mistrzostwa Polskie Seniorów – Choszczno (Polska) 01.09 – 02.09.2018 r.
XVII miejsce Mistrzostwa Świata – Welland (Kanada) 01.08-05.08.2018 r.

Bogdan Sztuba

Osiągnięcia zawodników:

- Wojciech Fabijański

złoty medal VII Mistrzostwa Polski w Slalomie Kajakowym – 25-26.08.2018 r. Wietrznica;

- Lena Głąb

Brązowy medal VII Mistrzostwa Polski Młodzików 25-26.08.2018 Wietrznica

- Alicja Bulera

Złoty medal XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodziezy – 01.08.2018 Leśna

- Patryk Wszoła, Kornel Malik

Złoty Medal Mistrzostwa Polski w Zjeździe Kajakowym – 13-14.10.2018r.

Wiesław Bojanowski oraz Kazimierz Rzeszuto

Trener boksu z licencja PZB. Wspólnie z Kazimierzem Rzeszuto i prowadzą treningi dla różnych grup wiekowych. Ich wychowankowie osiągali wiele sukcesów, w 2018 roku najwięcej sukcesów zdobył Mateusz Urban osiagając zwycięstwa w kraju i za granicą.

Zdjęcia


galasportu zamek Czocha powiat lubański