105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

26-04-2019 | 10:04

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Nie brakuje propozycji na spędzenie wolnego czasu .


Na początek Teatr im. C. K. Norwida gdzie w najbliższą sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o godz. 18.00 Mąż mojej żony. Zapraszają Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński.

 

Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza w niedzielę, 4 maja, widzów najmłodszych i ciut starszych na familijny spektakl o 'Królewnie z drewna', którego główną bohaterką jest mała sosenka.

Córka królewskiej pary, wyrusza w głąb ciemnego lasu, aby uratować swoich rodziców i wszystkie drzewa przed straszliwym niebezpieczeństwem.
Na spektakl zaprasza reżyser, Waldemar Wolański oraz Zuzanna Łuczak - grająca sosenkę i Sylwester Kuper - występujący w roli świerka.


Poza walorami muzycznymi i plastycznymi tego spektaklu - głównie pięknymi, animowanymi lalkami - 'Królewna z drewna' jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą. Spektakl 'Królewna z drewna' w ZTA w niedzielę o godzinie 16.00.

 

W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze 1 maja Muzyczne Austro-Węgry Koncert w ramach XXVIII Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej.

To nie jedyna oferta na weekend majowy.

W wiedeńskim rytmie

miejsce: Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach

 

Nie tylko patriotycznie

miejsce: Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach

 

Biało-Czerwony Weekend Majowy w Jeleniej Górze

Plenerowe koncerty, warsztaty i animacje dla dzieci, pokazy specjalne, inscenizacje z udziałem grup rekonstrukcyjnych, inauguracja 46. Wiosny Cieplickiej to zapowiedź atrakcji jakie zostały przygotowane dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą miasto i region podczas nadchodzącego długiego majowego weekendu. 

Specjalnie na ten wyjątkowy czas od 1 do 5 maja przygotowaliśmy szereg wydarzeń, którymi chcemy uczcić trzy wyjątkowe dla historii naszego kraju daty: 1 maja – w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający na 2 maja oraz 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Właśnie dlatego nazywamy nasz weekend Biało-Czerwonym.

Zapraszamy na oficjalne uroczystości oraz wydarzenia towarzyszące!

 

1 maja – Święto 1 Maja oraz 15 lat w UE

• od godz. 11.00 - Koncerty Polskich i Czeskich zespołów (scena przy Kaplicy Św Anny) 

Animacje i Atrakcje dla Dzieci - na długości całej ul. 1 Maja

• Kawiarenka europejska (godz. 11.00-16.00) – skwer przy rzeźbie „Porwanie Europy”

Spotkania ze znanymi i ciekawymi osobami. Prowadzenie: Krzysztof Langer

• godz. 12.00 - inauguracja Majówkowej inwazji FoodTrucków - strefa Foodtruck ul. Bankowa

• godz. 18.00 - Koncert "Muzyczna podróż po Europie" w wykonaniu Jacka Wójcickiego oraz aktorów Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa  (scena Przy Kościele Garnizonowym)

Miasto Jelenia Góra wraz z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze przy wsparciu Agencji Wydawniczo-Koncertowej „Solo” organizuje w dniu 1 maja 2019 r. Święto ulicy 1 Maja oraz obchody 15- lecia w Unii Europejskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w przestrzeni ul. 1 Maja w Jeleniej Górze, gdzie na scenie przy Bramie Wojanowskiej wystąpią z koncertami zespoły z Polski i Czech. Usłyszymy między innymi czeski zespół OLD STARS DIXI, MYTHOS - polski zespół z „korzeniami greckimi”, SEMILSKĄ 12 - stkę - czyli słynną dechowkę czeską oraz jeleniogórską CAMERATA PRO. Inauguracja odbędzie się o godzinie 11.00 i przez cały dzień brzmienie muzyki będzie roznosiło się na naszej MAJÓWCE.

Zapraszamy również na rozmowy stolikowe ze znakomitymi gośćmi od godz. 11.00 w plenerowej Kawiarence Europejskiej - zlokalizowanej na skwerze z rzeźbą autorstwa Vahana Bego pt. "Porwanie Europy". Gospodarzem i prowadzącym rozmowy będzie Krzysztof Langer.

W tym dniu będą miały miejsce również liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych wzdłuż całego jeleniogórskiego traktu - ulicy 1 Maja. Będą konkursy o Unii Europejskiej, malunki i graffiti, szczudlarze, pokazy zumby, animacje i zabawy dla dzieci.

O godz. 18.00 na wielki finał - na dużej scenie zlokalizowanej na ul. 1 Maja przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego: koncert pt. "Muzyczne podróże po Europie" w wykonaniu Jacka Wójcickiego oraz artystów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Całodniowej imprezie będzie również towarzyszyć wystawa fotograficzna przedstawiająca wyremontowane obiekty z Jeleniej Góry i partnerskiego w projekcie miasta Semily. Celem projektu jest promowanie działań integracyjnych pogranicza polsko-czeskiego, poprzez wskazywanie pozytywnych przykładów i efektów członkostwa w Unii Europejskiej oraz współpracy regionów przygranicznych.

Będzie muzycznie, smacznie, ciekawie…

Projekt „15 lat w Unii Europejskiej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

 

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto Biało-Czerwonej - to impreza integracyjna skierowana  do dzieci i młodzieży realizowana wspólnie przez Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejski Dom Kultury "MUFLON".

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Ratuszowym - wspólnym odśpiewaniem hymnu i wciągnięciem polskiej flagi na maszt. Tradycyjnie nie zabraknie działań artystyczno-warsztatowych tj.: warsztatów cyrkowych , malarskich pt. „Karkonosze – tutaj rosnę”, instalacji przestrzennych, akcji artystycznej „Ojczyzna na TAK”, w ramach której uczestnicy będą mieli możliwość wyrażenia się w formie graficznej i werbalnej. Prace na kartach ozdobią przestrzeń miejską. Międzyszkolny Ośrodek Sportu poprowadzi serię zabaw sportowych, a w galerii będzie można obejrzeć projekcję filmu Krzysztofa Wojciechowskiego oraz materiały dokumentujące poprzednią edycję Święta Biało-Czerwonej. Tradycyjnie, na zakończenie uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnej fotografii. 

Rajd ARADO - Historyczne pojazdy, mundury, broń hukowa i widowiskowe efekty pirotechniczne, to wszystko w majówkę czekać będzie na mieszkańców i gości Jeleniej Góry. Największe w Europie Środkowej wydarzenie historyczno-edukacyjne – „Rajd Arado” po raz dziewiąty przemierzać będzie Dolny Śląsk. Na szlaku uczestników, co stało się już tradycją, nie może zabraknie naszego miasta. Co więcej, Jelenia Góra w tym roku stanie się rajdowym centrum. To właśnie stąd, codziennie od 1 do 4 maja wyjeżdżać będzie kolumna historycznych wozów militarnych. Rekonstrukcyjna wojna o Karkonosze rozpocznie się już niebawem, rzecz jasna po to, by przypomnieć o prawdziwych bohaterach tamtych dni – żołnierzach Wojska Polskiego.

2 maja – od godz. 12.00 zapraszamy na piknik rodzinno-historyczny na Wzgórzu Kościuszki połączony ze zwiedzaniem Podziemi Time Gates-Wrota Czasu. Dokładnie nad nimi, o godz. 15.00 rozpocznie się widowisko batalistyczne p.t. „Ostatni czworobok”. Jego osią będzie obrona polskiej kolumny wojskowej z powiewającą przez cały czas Biało-czerwoną. W ten sposób odniesiemy się do przypadającego wówczas Święta Flagi. Na miejscu oczywiście zobaczyć będzie można wszystkich uczestników oraz całość militarnego parku maszynowego.

 

3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja

Oficjalne miejskie uroczystości 

Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Chadży zapraszają na oficjalne, miejskie uroczystości upamiętniające 228. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się na Placu Ratuszowym 3 maja 2019 roku o godz. 12.00

Ceremonia składania wieńców i kwiatów będzie miała miejsce pod pomnikiem „Wolność i Niepodległość”, po której o godz. 13.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

Piknik  patriotyczno - harcerski "100 pomysłów na Patriotyzm" z okazji Święta Konstytucji 3 Maja z udziałem drużyn harcerskich z Jeleniej Góry

Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa - uczestnicy pikniku chcą pokazać, że w dzisiejszych czasach można przejawiać patriotyzm na bardzo wielu płaszczyznach, nawet w codziennych czynnościach. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest idealną okazją do spędzenia aktywnie czasu z bliskimi na Placu Ratuszowym oraz do poznania bliżej historii harcerstwa w naszym rejonie czy zobaczenia na własne oczy,  ile ciekawych rzeczy dzieje się w Jeleniej Górze.

Od godz. 13.30 W ramach tego wydarzenia będziemy mogli zobaczyć na Placu Ratuszowym występy muzyczne harcerzy i zuchów Karkonoskiego Hufca ZHP, a wszyscy będą mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach, m. in. spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym przez strażaków a nawet w wykonywaniu drobiazgów z filcu. Ponadto na mieszkańców czekać będzie wiele gier i zabaw przygotowanych przez harcerzy.

 

4 maja – inauguracja 46. Wiosny Cieplickiej

To już 46. edycja projektu, w ramach którego odbywają się imprezy kulturalne i rekreacyjne: koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i kabaretowe, wystawy, adresowane do kuracjuszy, turystów oraz mieszkańców miasta. O szczegółowym programie Wiosny Cieplickiej informujemy odrębnie natomiast już dziś zapraszamy na inaugurację…

• od godz. 11.00 do 18.00 - Festiwal Baniek Mydlanych 

- przed muszlą koncertową w Parku Zdrojowym w Cieplicach

• godz. 18.00 - Koncert Młodych Wokalistów w ramach projektu 30 ro(c)k bez kurtyny 

- scena na Placu Piastowskim

• godz.  20.00  - Inauguracyjny Koncert 46. Wiosny Cieplickiej - Występ zespołu "ENEJ"

- scena na Placu Piastowskim

 

1 -5 maja

Majówka 2019 z Inwazją FoodTrucków - strefa ul. Bankowa

Czy może być coś lepszego niż połączenie pysznego jedzenia oraz promieni wiosennego słońca!? 

Specjalnie dla Was otwarta zostanie w dniach 1-5 maja strefa Street Food na deptaku przy ul. Bankowej (na wysokości KCM). By zakosztować smaków z różnych części świata, nie musicie już wyjeżdżać, wystarczy że w godzinach otwarcia zajrzycie na Majówkę. Na uczestników czekają oprócz kosmicznie dobrego jedzenia, konkursy i niespodzianki. 

Godziny otwarcia strefy: 

1 maja - Środa 14:00 - 20:00

2 maja - Czwartek 16:00 - 22:00

3 maja - Piątek 12:00 – 22:00

4 maja - Sobota 12:00 – 22:00

5 maja - Niedziela 12:00 – 20:00

 

Mamy nadzieję, że przyjmiecie życzliwie nasze propozycje, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na plakacie.

 
 
 
 
 
Teraz kino LOT w Jeleniej Górze
 

 

Poniżej link z imprezami, które odbywają się w regionie.

Plik PDF