105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1556574309

Skradzioną po Rajdzie Świdnickim Krause Fiestę R5 odnaleziono w Boguszowie-Gorcach. Trafiła na policyjny parking


– Dzięki wielu udostępnieniom, pomocy kibiców, mediom, które masowo udostępniały informacje, ponad 200 odebranych telefonach, właśnie dostaliśmy informację 100%. Fiesta odnaleziona – napisał na FB Irek Pleskot z załogi, która skradzioną w nocy rajdówką zajęła 6 miejsce na Rajdzie Świdnickim. Samochód odnaleziono w Boguszowie-Gorcach przy ulicy Dworcowej. Przypomnijmy, w nocy nieznani sprawcy sprzed hotelu w Marcinowicach ukradli lawetę, na której znajdował się Ford Fiesta R5.

Nieznani sprawcy około północy podjechali pod hotel, przepieli lawetę i odjechali w nieznanym kierunku. Około południa na bocznej drodze w okolicach Szczepanowa i Goli Świdnickiej, zaledwie pięć kilometrów od miejsca kradzieży, odnaleziono pustą lawetę. Po rajdówce śladu jednak nie było. Na miejscu pracowała policja. Za pomoc w odnalezieniu samochodu wyznaczono nagrodę – 20 tysięcy złotych.

Około godziny dwudziestej pierwszej Ireneusz Pleskot, pilot załogi, która w weekend rywalizowała skradzionym samochodem na trasach Rajdu Świdnickiego poinformował na swoim FB, że samochód został odnaleziony. Napisał, że dziękuje mamie jednego z kibiców, która obudziła się w nocy słysząc gruchot przejeżdżającej lawety. I panu z pociągu, który podał kolejną informację.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, późnym popołudniem policja, po informacjach od pasjonatów rajdów, trafiła na ślad samochodu w Boguszowie-Gorcach. To tam został zabezpieczony w jednym z garaży.

Policyjne oględziny w miejscu, gdzie odnaleziono skradzionego w nocy Forda Fiestę R5, trwały kilka godzin. Późnym wieczorem samochód został przewieziony lawetą na policyjny parking w Wałbrzychu. Jak ustaliliśmy na miejscu, samochód nie jest mocno uszkodzony, choć usunięto z niego kilka elementów wyposażenia.

Poszukiwania złodziei wciąż trwają.


policja wałbrzych boguszów-gorce rajd świdnicki