105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

29-04-2019 | 23:04

Skradzioną po Rajdzie Świdnickim Krause Fiestę R5 odnaleziono w Boguszowie-Gorcach. Trafiła na policyjny parking


– Dzięki wielu udostępnieniom, pomocy kibiców, mediom, które masowo udostępniały informacje, ponad 200 odebranych telefonach, właśnie dostaliśmy informację 100%. Fiesta odnaleziona – napisał na FB Irek Pleskot z załogi, która skradzioną w nocy rajdówką zajęła 6 miejsce na Rajdzie Świdnickim. Samochód odnaleziono w Boguszowie-Gorcach przy ulicy Dworcowej. Przypomnijmy, w nocy nieznani sprawcy sprzed hotelu w Marcinowicach ukradli lawetę, na której znajdował się Ford Fiesta R5.

Nieznani sprawcy około północy podjechali pod hotel, przepieli lawetę i odjechali w nieznanym kierunku. Około południa na bocznej drodze w okolicach Szczepanowa i Goli Świdnickiej, zaledwie pięć kilometrów od miejsca kradzieży, odnaleziono pustą lawetę. Po rajdówce śladu jednak nie było. Na miejscu pracowała policja. Za pomoc w odnalezieniu samochodu wyznaczono nagrodę – 20 tysięcy złotych.

Około godziny dwudziestej pierwszej Ireneusz Pleskot, pilot załogi, która w weekend rywalizowała skradzionym samochodem na trasach Rajdu Świdnickiego poinformował na swoim FB, że samochód został odnaleziony. Napisał, że dziękuje mamie jednego z kibiców, która obudziła się w nocy słysząc gruchot przejeżdżającej lawety. I panu z pociągu, który podał kolejną informację.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, późnym popołudniem policja, po informacjach od pasjonatów rajdów, trafiła na ślad samochodu w Boguszowie-Gorcach. To tam został zabezpieczony w jednym z garaży.

Policyjne oględziny w miejscu, gdzie odnaleziono skradzionego w nocy Forda Fiestę R5, trwały kilka godzin. Późnym wieczorem samochód został przewieziony lawetą na policyjny parking w Wałbrzychu. Jak ustaliliśmy na miejscu, samochód nie jest mocno uszkodzony, choć usunięto z niego kilka elementów wyposażenia.

Poszukiwania złodziei wciąż trwają.


policja wałbrzych boguszów-gorce rajd świdnicki