105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2022 - wtorek | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Pogoda W Górach
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2022 - wtorek | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
06 grudnia 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

30-04-2019 | 11:04

Gdzie na majówkę ?

Podpowiadamy gdzie warto się wybrać podczas najbliższych wolnych dni.


Na początek koncertowa majówka

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprasza na koncerty w ramach XXVIII FESTIWAL MUZYKI WIEDEŃSKIEJ do Zdrojowego Teatru Animacji.

 

3 maja:

  Nie tylko patriotycznie


Agata Chodorek – sopran
Bartosz Nowak – tenor
Aleksandra Orłukowicz – fortepian
Tomasz Kujawa – instrumenty perkusyjne, prowadzenie

W programie m.in.:
Stanisław Moniuszko – Polska, znasz li ten kraj (sł. Johann Wolfgang Goethe)
Stanisław Moniuszko – Krakowiaczek (sł. Edmund Wasilewski)
Fryderyk Chopin – Moja pieszczotka (sł. Adam Mickiewicz)
Fryderyk Chopin – Życzenie (sł. Stefan Witwicki)
Ignacy Jan Paderewski – Polały się łzy me czyste" (sł. Adam Mickiewicz)
Stanisław Moniuszko – Prząśniczka (sł. Jan Czeczot)
Stanisław Moniuszko – recytatyw i aria Hanny Do grobu trwać w bezżennym stanie
Rudolf Sieczyński – Wien du Stadt meiner Träume
Johann Strauss – Wielka sława to żart z operetki Baron cygański
Franz Lehar – Dein ist mein ganzes Herz
Franz Lehar – duet Usta milczą, dusza śpiewa
Franz Lehar – Czardasz Ilony Kiedy skrzypki grają z operetki Cygańska miłość
Emmerich Kalman – Czardasz Sylwii Czardasz, czardasz strugą ognia z operetki Księżniczka czardasza
Emmerich Kalman – duet Tłumy fraków z operetki Księżniczka czardasza

 

Kolejne wydarzenie w Jeleniej Górze

Uroczystym apelem rozpoczną się obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja w Jeleniej Górze. Początek ceremonii rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym, mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

4 maja (w sobotę) rusza Wioska Cieplica w Jeleniej Górze.

Wśród szeregu imprez organizatorzy przewidzieli atrakcje dosłownie dla każdego. Sport, kultura, wydarzenia teatralne i czysta rozrywka. W tym roku czeka nas mocne otwarcie trwającej przez miesiąc imprezy. O godz. 20.00 na Placu Piastowskim odbędzie się koncert gwiazdy grupy Enej, mówi Ewelina Marciniak , dyrektor cieplickiego centrum kultury Przystań Twórcza

Pozostajemy w stolicy Karkonoszy

Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na spektakl pt:"Łotrzyce"

„Łotrzyce” pokazane zostały po raz pierwszy 45 lat temu. W pierwszej połowie dekady Gierka, choć powstały jeszcze wcześniej, prapremiera radiowa bowiem (z Kaliną Jędrusik jako Walą) odbyła się w końcu grudnia roku siedemdziesiątego. Za kilkanaście miesięcy zatem minie pół wieku obecności sztuki w przestrzeni publicznej. Zdumiewające, że ten tekst – tak, wydawałoby się, związany ze swoja epoką – jest wciąż aktualny i atrakcyjny dla teatru oraz widzów. Bez wątpienia dowodzi to tego, co z każdym rokiem jej nieobecności widać wyraźniej: jak gigantyczną postacią była, czy raczej: jest, autorka.

W „Łotrzycach”, jak często u Osieckiej, zabawnie, ale też przerażająco. Zwłaszcza, gdy sobie uświadomić, że poza nieistotnymi rekwizytami nic się przez te wszystkie lata w sytuacji zmuszonych do odbywania w celach zarobkowych objazdowych chałtur aktorek i piosenkarek (często bardzo utalentowanych) nie zmieniło. Najtańsze noclegowiska, haniebne wynagrodzenie, koszmarny transport. Gorzej jednak, że nie zmieniła się również mentalność „artystycznych opiekunów” tego typu przedsięwzięć. Dla nich nadal wszystkie Wale i Hale to najzwyczajniej niewolnice. W każdym sensie. Także seksualnym. Osiecka nie byłaby jednak sobą, gdyby ograniczyła się do pokazania niewesołej rzeczywistości takich kobiet. Solidaryzuje się z nimi zarówno jako reprezentantka tego samego, bądź co bądź, środowiska (owszem, ta, której się nadzwyczajnie powiodło, ale to przecież niczego nie zmienia), jak i kobieta. Hala i Wala – tytułowe łotrzyce – buntują się i skutki tego buntu zmuszają nas do potraktowania tej feministycznej dywersji naprawdę serio. A siła ich rebelii tkwi w tym, że mimo głodu i chłodu potrafią marzyć. Sądzimy długo, że naiwnie. Lecz widać, że w marzeniu tkwi siła zdolna skutecznie i jakże spektakularnie odwrócić ustalone, wydawałoby się: raz na zawsze, role. Pół stulecia temu to była jedynie fantasmagoria. Dziś kobieca rewolucja to zjawisko w skali globalnej. Zaczyna się więc przekształcać nasza świadomość, a swój udział w tej mentalnej reformie ma także sztuka; w tym teatr, na co profetyczne dzieło Osieckej oczywistym dowodem.

Atrakcyjność „Łotrzyc” to rzecz jasna piosenki (do których muzykę skomponował ojciec Agnieszki – Wiktor), ale też materiał na trzy aktorskie kreacje. Dla mnie to także kontynuacja opowieści – po „Gąsce” Nikołaja Kolady, którą zrealizowałem na tej scenie w ubiegłym sezonie – o nas, ludziach teatru. A teatr, jak od stuleci wiadomo, to przecież świat.

Zapraszamy w sobotę 4 maja o godzinie 19.00 oraz w niedzielę 5 maja na godzinę 18.00.

 

Teraz pysznie...

Wielka Inwazja Foodtrucków w Jeleniej Górze

Organizatorzy zapewniają, że nie! Podczas inwazji będziemy mogli skosztować m.in. Azjatyckich Pierożków Dim Sum, Tortilli, Smażonych Kurczaków, Amerykańskich Burgerów, Cevapcici& Plejskavica, dań kuchni Meksykańskiej, Frytek Belgijskich, Mięsnych Ciabattów, Lodów Tajskich a także pysznej kawy, lemoniady i zimnego piwa. Abyście mogli odprężyć się po pysznym jedzeniu organizatorzy przygotowali specjalną strefę chilloutu z dmuchańcem dla dzieci. Chcecie sprawdzić swoich sił? Zapraszamy do udziału w konkursach jedzenia porcji XXL! Dobra zabawa gwarantowana. 

Na Majówkową Inwazję Foodtrucków zapraszamy w dniach : 

Środa 14:00 - 20:00
Czwartek 16:00 - 22:00
Piątek 12:00 – 22:00
Sobota 12:00 – 22:00
Niedziela 12:00 – 20:00

Atrakcyjnie zapowiada się Majówka w Jaworze.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, które w większości będą się odbywać na terenie ośrodka wypoczynkowego Jawornik, mówi Joanna Piotrowicz, dyrektor Jaworskiego Ośrodka Kultury

 

Zapraszamy także do jeleniogórskiego kina LOT