105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 lutego 2023 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 lutego 2023 - czwartek Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 lutego 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2019-05-17

Bezpłatna komunikacja w Świebodzicach


Położone tuż koło Wałbrzycha Świebodzice dołączają do grona gmin, które swoim mieszkańcom oferują bezpłatną komunikację autobusową.

To prawda. Władze miasta zauważyły, że komunikacja miejska cieszy się w miasteczku małą popularnością, stąd decyzja o rezygnacji z pobierania opłat za przejazdy. Urzędnicy przyznają, że do tej pory przychody ze sprzedaży biletów były znikome, a dodatkowo trzeba było utrzymywać osoby, które je sprawdzały.

To jednak nie koniec rewolucyjnych zmian w Świebodzicach. W zamian urzędnicy zapowiadają wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Rynku i przyległych uliczkach.

O zdanie na temat darmowej komunikacji i płatnych stref parkowania zapytaliśmy mieszkańców Świebodzic:

Za darmo autobusami w Świebodzicach można jeździć od wczoraj. Kiedy w centrum pojawią się parkometry? Tego jeszcze nie ustalono.