105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-05-2019 | 10:05

500 km w 10 dni

Dla Michała, dla siebie - wyzwanie którego podjęła się grupka ultramaratończyków którzy jutro wystartują z trójstyku granic Polski , Czech i Niemiec.


Następnie pobiegną wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry do Świnoujścia. Wyzwanie podejmują dla siebie i dla Michała – dwudziestolatka, który przed rokiem, w wypadku złamał kręgosłup. Mówi Renata Burdosz z Urzędu Miasta w Zgorzelcu.

Cała czwórka to doświadczeni biegacze z wieloletnim stażem i z licznymi startami na różnych dystansach, od maratonu po biegi ultra, na koncie.
Podzielona na 10 odcinków dziennych o długości od 45 do 55 km trasa biegu prowadzi z południa na północ, wzdłuż polsko-niemieckiej granicy na Nysie Łużyckiej i Odrze. Będą ją wielokrotnie przekraczać, przypominając przy okazji śledzącym bieg na bieżąco na fanpage’u wydarzenia, że od 15 lat jesteśmy częścią zjednoczonej Europy. Przypadająca na ten rok, kolejna okrągła rocznica naszej akcesji była zresztą jednym z pretekstów do podjęcia nowego wyzwania. Spontaniczny pomysł sprawdzenia przy tej okazji granic własnych możliwości ewoluował ostatecznie w bieg łączący różne elementy, którego celem nadrzędnym jest chęć pomocy młodemu człowiekowi walczącemu z porażeniem kończyn dolnych i niedowładem górnych. Swoją biegową misję Tomek, Zbyszek, Arek i Radek rozpoczną we czwartek rano, 23 maja, w położonym u zbiegu trzech granic Zittau, gdzie w 2004 roku odbyła się symboliczna uroczystość przyjęcia Polski i Czech do Unii Europejskiej. Pierwszy odcinek zakończy się w Zgorzelcu i właśnie stąd, 24 maja rano, między 8.00 a 8.30, wyruszą dalej, pokonując kolejne odcinki, aż do przejścia granicznego w Świnoujściu, gdzie 1 czerwca zakończą swoje wyzwanie.

Jak można wesprzeć akcję 'Przekraczając Granice Pomagamy”?
Wszyscy, którzy chcą przyłączyć się do biegu są mile widziani. Nieważne na jak długim odcinku będą chcieli i mogli towarzyszyć biegaczom, bo w tym przedsięwzięciu liczy się każdy gest wsparcia. Począwszy od 23 maja, codziennie między godziną 8.00 a 8.30, grupa wyruszać będzie na kolejny z dziesięciu etapów trasy. Na półmetku każdego odcinka ekipa robi 3-godzinną przerwę, po której kontynuuje bieg do mety dziennego etapu. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do biegaczy, mogą więc wybrać najbardziej dogodny dla siebie moment dnia. Ci, którzy uczestniczyć w biegu nie mogą, a chcieliby zasilić zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Michała, mogą wpłacić dowolną kwotę na rachunek Fundacji Votum: Santander Bank Polska S.A. 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 z dopiskiem dla Michała Lubaka lub przekazać datek za pośrednictwem portalu www.siepomaga.pl/michal-lubak. Pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację Michała w wyspecjalizowanym ośrodku, przy użyciu nowoczesnej robotyki. Roczny koszt neurologicznej rehabilitacji to 100 tys. zł.