105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
19 maja 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

23-05-2019 | 17:05

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Zapraszamy na weekendowe wydarzenia


Na początek Zdrojowy Teatr Animacji

'Na otwartym sercu' - to tytuł spektaklu Zdrojowego Teatru Animacji. Tym razem oferta skierowana jest do widzów dorosłych. To spektakl muzyczno - satyryczny inspirowany twórczością cenionego lekarza, poety , znawcy teatru, miłośnika gór, podróżnika, fotografika, słowem 'człowieka renesansu' - Kazimierza Pichlaka. 'Na otwartym sercu' to sceniczny żart na tematy, z których na ogół się nie śmiejemy - służby zdrowia, pacjentów, lekarzy.
A zaprasza autor tekstów piosenek z tego przedstawienia - dr Kazimierz Pichlak.

Spektakl w piątek o 19.00.

 

Teraz Teatr im. C.K. Norwda

Polska prapremiera, sprzed 40 lat, farsy Joego Ortona „Co widział kamerdyner” w warszawskim Teatrze Kwadrat – w reżyserii Edwarda Dziewońskiego, ze scenografią Jerzego Rudzkiego – przeszła do legendy jako jedno z najzabawniejszych przedstawień wielu ostatnich dziesięcioleci. Trudno się dziwić, bo spiętrzenie farsowych chwytów osiąga tu poziom doprawdy niespotykany. Wystarczyłoby ich na kilka pozycji tego gatunku. Jest to zatem farsa do kwadratu czy sześcianu bądź pastisz farsy, osiągający rejony iście montypythonowskie – wszelkie bowiem nieporozumienia, oszustwa, przebieranki, pogonie mają walor śmiertelnej powagi – bez najmniejszego przy tym względu na prawdopodobieństwo. Trudno się zresztą dziwić, skoro akcja dzieje się w szpitalu dla wariatów. Orton nie byłby jednak sobą, gdyby jego ambicje ograniczyły się do napisania sztuki sztampowo zabawnej.  „Kamerdyner”, to, jak by powiedział Gombrowicz, rzecz i dla kucharek, i dla intelektualistów. W cudownie absurdalne dialogi wmontował bowiem autor szereg napomknień, odsyłających do rozmaitych dziedzin nauki (psychoanalizy na przykład), każących co najmniej podać w wątpliwość ich naukowość właśnie.

Reżyserii podjął się aktor Teatru Kwadrat Marek Siudym. – Komentarz wydaje się zbędny.

Cóż, zapraszamy Państwa zatem ....... do kliniki psychiatrycznej.

W najbliższą sobotę o 19.00 i niedzielę o 18.00.

 

Zapraszamy do kina Lot

 

Zapraszamy także do aktywnego spędzania wolnego czasu 

Parada Rowerów to impreza organizowana  od  roku 1999.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Pan Jerzy Łużniak. oraz Pan Cezary Przybylski Marszałek Dolnego Śląska.

Parada Rowerów ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku udało nam się zgromadzić na stracie Parady ok. 4000 uczestników, liczymy na to, że w roku bieżącym Parada przyciągnie jeszcze więcej  rowerzystów z całej Polski.

Parada wyrusza 1 czerwca o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejeżdża ulicami Jeleniej Góry, przez Cieplice i kończy się na ulicy Nowowiejskiej gdzie już o godz. 13.45 wystartują zawodniczki elity kobiet biorące udział w zawodach Maja Race. 

W Paradzie może wziąć udział każdy kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, tj. poniżej 15 roku życia muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Długość trasy wynosi ok. 22 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h. Zapisy do Parady przyjmowane będą od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym. Dzięki Miastu Jelenia Góra dla 1000 uczestników Parady przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki. Sponsorem Parady jest PGE GiEK S.A. www.pgegiek.pl, a patronat medialny nad Paradą objęły Nowiny Jeleniogórskie.

 

W załączniku spis wydarzeń odbywających się w Księstwie Świdnicko-Jaworskim.

Plik PDF

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertami z regionu jeleniogórskiego.

 Plik PDF